| adrianajollie a întrebat:

asa-zisul meu prieten e a 12a.
Am petrecut o zi si o noapte impreuna ( nu e vorba de sex sau d-astea... totul s-a rezumat la sarut, cuvinte frumoase si strans in ratehee hee ). Mi-a spus ca nu putem avea o relatie serioasa. De 3 zile nu mi-a mai dat niciun semn de viatastraight face. Oricum... el era cel care se tinea dupa mine, mi-a jurat ca nu-si bate joc de mine si asa mai departe. Voi ce ziceti? Ce sa fac?
Adica am inceput oarecum sa il placthinking poate chiar tin la el un pic... si nu vreau sa-l pierd.
Ce imi sugeratibatting eyelashes? dau funda. aa da si sa nu mi spuneti sa-i trimit eu mesaj sau sa l intrebare de vb sau mai stiu eu ce ca NU o fac big grin el e baiatul, eu i am dat de inteles ca`l plac ar trebui sa stie cum sa procedeze mai departe daca ma vrea langa el sau nu.

9 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună @adrianajollie! Părerea mea (și-mi cer iertare dacă te deranjează) este că nici nu nu sții prea bine ce dorești. Fii atentă, recitește-ți întrebarea, în prima parte întrebi ce să faci și la final spui că nu ai de gând să faci nici un demers pentru că el e băiatul. Cred că ideal ar fi să te gândești bine, bine la ce-ți dorești de la această relație, să nu te grăbești în a lua vreo decizie pripită...și încă ceva, trebuie să acționezi cum îți spune inima (asta după ce ai compilat în prealabil). E bine să ții cont de sfaturiel celorlați, dar ideal este să faci doar ce vrei tu.
Mari succese!

| Al33 a răspuns:

Pai ar trebui sa astepti un pic sa vezi cum stau lucrurile. daca el ti'a jurat ca nu'si bate joc de tine poate doar a vrut sa ia o pauza ft scurta ...trebuie sa'l intelegi si pe el big hug

| mmm_1682 a răspuns:

Pai asteapta un timp poate is da seama ca ar face o greseala enorma daca tear parasii pentru.ca toate suntem unice si pe tine tea placut si probabil te place dar gandeste-te asa nu vrea o relatie serioasa pentru.ca i e fruica si nu e pregatit a putut el avea poate si 100 de iubite dar poate si-a dat seama ca el chiar tine la tine si nu vrea sa te piarda dai niste timp daca te iubeste va revenii cu picioarele pe pamant

| katy a răspuns:

Se pare ca e genul de om care arunca vorbe dulci in aer.eu tare cred ca se vede cu mai multe fete, deodata ce a zis ca nu poate avea o relatie serioasa.nu exista nu pot exista nu vreau si trebuie sa te intrebi oare de ce? singurul motiv ar fi sa nu se afiseze cu tine in oras ca sa nu il vada altii/altele.toate lucrurile in viata se intampla cu un scop.procedezi f bine ca il lasi pe el sa te caute. oricum tu fii fata desteapta si vezi-ti de viata ta, fa-ti alt prieten ca nu cred ca o sa se intoarca, asa e caracterul multora

| Anet a răspuns:

Pai daca vrei sa fii in continuare cu el eu zic sa lasi orgoliul la o parte si sa ii dai totusi un mesaj fiindca meriti o explicatie pentru comportamentul lui; poti sa astepti ceva ce poate nu va veni niciodata sau poti afla ce vrei cand vrei u asta depinde doar de tine; in ceea ce priveste comportamentul lui gandeste-te ca anul acesta are bacul si poate s-a pus cu burta pe cartetongue

| agentulagent a răspuns:

Uitandu-ma peste textul tau ""Voi ce ziceti? Ce sa fac? -- NU o fac el e baiatul, eu i am dat de inteles ca`l plac ar trebui sa stie cum sa procedeze"" - te contrazici singura. - Parerea mea este ca daca intr-adevar vrei ceva nu trebuie sa tii cont ca esti fata sau baiatul. Intr-o relatie sunt 2(fata+baiat), nu este numai baiatul ca sa faca el primul pas. Cea mai buna metoda este sa vorbesti cu el si sa va puneti impreuna ordine in ganduri. Sper sa-ti fi fost de ajutor

| AnGeL a răspuns:

Pai daca nu vrei sa faci tu un pas in relatia voastra, ar trebui sa lasi lucrurile sa se rezolve de la sine, daca intr-adevar te place,(cum ai spus si tu) sigur se v-a intoarce la tine

| Intuneric a răspuns:

Complicate sunt caile Dragostei atunci cand nu simti persoana ce doreste iar iubire nu se se poate spune ca s-a inchegat deoarece Iubirea e construita de amandoua suflete si nici decum doar de trupuri. Intreaba-Te ce simti si ce simte el iar daca esti corecta cu Tine afli daca i-l simti sau Te simte. Mai intai e Dragostea iar apoi Iubirea care nu are de aface cu sexul sau sarutul deci, nimic material. Afectiunea este si ea un alt sentiment care se gaseste in special intre prieteni si mai ales in Familie. I-Ti doresc sa reusesti sa simti ca esti iubita si sa nu i-Ti pierzi inimioara de copil care te prtejeaza de tot ce e negativ in jurul Tau si sa fi cu adevarat fericita tot timpul si nu uita! sa nu judeci cu mintea ci sa simti cu sufletul asa nici o data nu o sa te doara din starile negative ale celor mai sensibili din jurul Tau. Fi mereu curata sa nu se lege si de Tine Ura care este cel mai complex si periculos sentiment Uman si care trage sufletele in Intuneric pentru totdeauna.

| Carmen a răspuns:

Draga,lupta intotdeauna pentru ceea ce iti doresti! in ziua de azi, nu mai e la moda sa adopti niste aere de printesa.iti place de el, nu sta ca pierzi multe.fii tu cea cu initiativa.nu risti, nu castigi.asta nu inseamna sa te tii de el ca o disperata daca iti spune/iti da semne ca nu mai e interesat de tine.succeshappy