| andreiandrei_7945 a întrebat:

aseara am facut sex neprotejat cu prietena mea si din greseala(ma luase valul)m-am scapat...azi dimineata a luat pilula de a doua zii...am inteles ca ciclu trebuie sa ii vina in maxim 4-5 zile. exista vre'o sansa sa ramana insarcinata? Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Era in perioada nefertila si daca a luat si pilula de a 2- a zi eu zic ca nu va avea probleme. Totusi, sa stii ca metoda coitului intrerupt nu este o metoda contraceptiva, riscul sa ramana insarcinata e mare. Va sfatuiesc sa mergeti la un cabinet de Planificare familiala pentru sfaturi contraceptive.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand pilula de a doua zi este prescrisa de ginecolog, el o administreaza in asa fel incat sa aiba eficienta maxima si scade riscul de sarcina cu 75%. Daca se ia "dupa ureche" este greu de zis ce eficienta are.

| elasexygagica a răspuns:

Miar placea un prieten "purtat de val" ca tine love struck kiss

| Inoue a răspuns:

Bineinteles ca există. Ar trebui sa stii asta.Nicio metodă de contraceptie nu 100% sigură. Si cu pilula de a doua zi...depinde de organismul partenerei tale.

| andreyxplode a răspuns:

Daca ea treptat acele medicamente nu ramane.incerca un teste de sarcina.

| BrD a răspuns:

Daca a luat pilula minune, nu va ramane insarcinata. Totusi trebuie sa ai grija data viitoare. Acea pilula se ia la minim 6 luni diferenta. Altfel este periculoasa. Sa cititi prospectul!

| justsmile_1748 a răspuns:

Depinde daca ati facut-o pentru prima oara... dar daca zici ca a luat pilula nu prea are sanse sa ramana asa ca puteti sta linistiti amandoi. Vei vedea peste 4-5 zile cum sta cu menstruatia.