| Ioana_8797 a întrebat:

Buna :*...astazi a fost ultima mea zi de menstruatie, maine urmeaza sa fac sex cu al meu iubit, si cum se intampla mai mereu va fi neprotejat. Ce riscuri sunt de a ramane insarcinata dupa ziua de menstruatie?

7 răspunsuri:
| opium a răspuns:

Mai...fata! Cat de inconstienta sa fii? Le pot gasi o scuza (minima!) alora care fac sex neprotejat pentru ca sunt luati pe nepregatite, insa tu deja stii ca maine faci fara protectie. Ce scuza ai in afara de infinta prostie in care te scalzi?
P.s.:da, poti sa ramai insarcinata oricand.

| cupcake02 a răspuns:

Pai nu prea ai sanse sa ramai dar pe cuvantul meu ca nu va inteleg de ce va expuneti la asa ceva doar pentru ca nu vrea domnul sa isi puna un cauciuc... straight face

| Anonimaa909 a răspuns:

Dupa ziua de menstruatie nici una., trebuie sa fie el atent sa nu te lase gravida.happy

| liviu42 a răspuns:

Daca ai un ciclu regulat sunt sanse foarte mici sa ramai gravida.

| omide a răspuns:

Prietenul tau e un fericit.
metoda calendarului spune simplu, poti sa faci sex neprotejat pana in a 10 zi de la inceperea ciclului, dc cicluc ti-a tinut 7 zile, inseamna ca in urmatoarele 3 zile ai putea sa ti-o trragi fara cauciuc.
NU E O METODA SIGURA

| alexiaa a răspuns:

Sansele sunt minime dar exista. Daca el practica coitul intrerupt sa o faca si maine si astfel sansele secad si mai mult, insa...nu e ok sa faci asahappydiscutati despre asta.

| Ellenna a răspuns:

Buna Ioana :* Daca iubitul tau nu suporta prezervativul, atunci mergi la medic sa iti recomande un tip de anticoncptionale potrivite pentru organismul tau. nimeni nu vrea sa auda ca iti faci griji ca ai putea fi insarcinata. Sunt sanse sa ramai insarcinata oricand, chiar daca e prima zi dupa menstruatie, chiar daca e a7a tongue. E alegerea ta, dar gresesti.