| Ioana_8797 a întrebat:

Buna:*...astazi a fost ultima mea zi de menstruatie, maine urmeaza sa fac sex cu iubitul meu si ca deovicei va fi neprotejat. Ce riscuri si cate riscuri sunt de a ramane insarcinata dupa a doua zi a menstruatiei?

5 răspunsuri:
| ByaKid a răspuns:

Salut,eu stiam ca 5 zile inainte si 5 zile dupa menstruatie poti fi linistita.Am citit in BravoGirl! si are sens daca stai sa te gandesti.Eu zic ca poti fi linistita. Sper ca te'am ajutat. Paatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic.atata timp cat se pare ca ai mai incercat dupa menstruatie inseamna ca nu e niciun risc.Am inteles ca inainte cu 10 zile de ati venii CM si dupa 10 zile de cand ti s-a terminat poti sa faci linistita ca nu exista riscul de a ramane! Funditaaa:*

| minuuu a răspuns:

Io iti zic sa nu risti, asa ca mai bine folositi prezervativul.Riscu de a ramanea insarcinata este foarte mare daca nu foloseste prezervativul si daca face in tine... funda?

| Krista_2861 a răspuns:

raised eyebrows daca ai mai facut-o dc n-ai intrebare atunci chiar acum intrebare de riscuri[ ziceai ca de obicei deci nu esti virgina]raised eyebrows

| nekokami a răspuns:

"de obicei neprotejat"?¿de ce?¿atata incredere ai in el?¿riscurile unei sarcini atat inainte cat si dupa menstruatie sunt foarte mari! esti constienta ca spermatozoizii pot supravietui in vagin pana la 7 zile?¡iti sugerez sa folosesti prezervativul sau un anticonceptiv(pastila,inel, DIU, injectia sau implantul)