| biancaelle a întrebat:

Buna astazi am avut o zi graznica. iubitul meu era impreuna cu cea mai buna prietena de-a mea de 1 saptamana si incerc sa fiu indiferenta dar nu pot ajutati-ma

5 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Cum sa te ajutam?
Ia niste droage, somnifere sa ramai indiferenta

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Distreaza-te,du-te la film, sau asculta muzica buna.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Pai ai doua optiuni aici: fie treci peste faza cu neputiinta si esti indiferenta,fie iti spui in fata ce ai de zis,dar in felul asta se va rupe relatia dintre voi. Sau ar mai fi si o a treia solutie, cea in care te prefaci ca nimic nu s-a intamplat si mergi inainte, dar ai grija, daca vei tolera la infinit anumite lucruri, sa nu-si bata si mai rau joc de tine la sfarsit si sa nu suferi mai mult.
Mult succes si intotdeauna fi matura, gandeste-te bine inainte si ia decizia care trebuie, nu te grabi ca s-ar putea ca uneori aparentele sa insele.

| WildDream a răspuns:

El e un nesimtit si ea o parasuta big grin Merita sa te consumi pentru astfel de oameni? Nu-i lasa sa vada ca-ti pasa si incearca sa nu te mai gandesti la ei. Fa tot felul de activitati care iti plac si care sa te tina cu gandul departe de ei. Si de ce nu...iesi la intalniriwinking
PS: rupe orice legatura cu amandoi, ca nu merita sa ai in jur astfel de persoanewinking
Stiu e greu, dar cu timpu o sa ajungi sa-ti dai seama ca erai bleaga cand te consumai pentru astfel de nesimtiti (ti-o spun din proprie experienta ca am fost si eu intr-o situatie oarecum asemanatoare, doar ca ea nu era prietena mea ci doar o cunosteam).

| pacurarseby a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti fate ca nu-ti pasa!