| SimaSimaa a întrebat:

Bună, astăzi trebuia sa fie prima zi a menstruației, am avut dureri de ovare si de picioare de câteva zile încoace, gen semne ca va veni creddd,ieri si astăzi am avut contacte sexuale (protejate ca si pana acum), poate afecta apariția ei?
(Eu sunt conștientă ca am făcut protejat si nu s-a întâmplat niciodată nici un accident, dar sunt puțin îngrijorată.)

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar ce legatura are durerea de ovare sau menstruatia cu picioarele? Picioarele te dor din alte cauze, stat in picioare, mers mult pe jos.

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme, cat sexul a fost INTOTDEAUNA protejat cu prezervativ, nu ai de ce sa fii ingrijorata.

| YorickRosto a răspuns:

Buna.
Este foarte improbabil daca sexul a fost protejat. Ciclul poate sa fluctueze, acum daca intarzie o zi-doua nu moare nimeni. Daca ai semne ca iti vine, o sa iti vina, nu te panica.
Succes si mult sex fara copii in continuare.

| Jdjdjd a răspuns:

Nu nu va afecta deloc venirea menstruației…asta doar dacă nu ai facut o neprotejat și ai ramas gravida, dar tu cum ai făcut o protejat, o puteai face de 100 de ori ca tot nu ar fi afectat.Stai liniștita ca nu ai de ce sa fii îngrijorată