| DaianaPap93 a întrebat:

Buna,au trecut cam vreo 5-6 luni de când m-am despărțit de fostul meu prieten însă problema e că nu îl pot uita. Mă gândesc într-una la el,de fiecare dată când trec prin locurile in care ne întâlneam ma apuca un sentiment de tristețe.Am incercat sa vorbesc cu alți băieți in speranța că voi trece peste însă degeaba,nu mă mai pot atașa de alți băieți. Acum câteva zile am postat o poza pe o rețea de socializare iar el mi-a apreciat-o(după multe luni in care nu am vorbit ),se uita mereu la sotry-uri-le mele. E o situație mai ciudată și chiar nu știu ce să fac sau cum sa procedez,sa ii scriu, sa nu ii scriu, un sfat mi-ar fi de mare folos.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa te autoanalizezi, tu mai ai sentimente pentru el? Il mai iubesti sau este doar o pasiune si o nostalgie după vremurie in care ati fost impreuna, care au fost motivele despartirii voastre? El s-a despartit de tine sau tu de el? Daca vrei sa il ierti si sa il accepti inapoi gindeste te bine sa nu regreti mai tîrziu, trebuie sa te intrebi ce anume ti a displacut la caracterul lui la modul lui de a fi, si nu in ultimul rind daca accepti sa il ierti si sa stergi totul cu buretele nu vei mai putea sa te desparti invocînd motive de genul credeam ca ne vom intelege ti am mai acordat o șansa, gindeste te ca nu doar el greseste, si tu gresesti, ce varsta ai tu dar el? Ar trebuii voi doi sa invatati arta comunicarii sa vorbiti mai des unul cu celalalt sa ajungeti sa va cunoasteti nu doar in pat la aspectul relatiilor sexuale ca alea sunt trecatoare, dar caracterul lui este vesnic, si daca el are un caracter urît atunci degeaba vrei tu sa reinozi o relatie, ciorba reîncalzită numai are acelasi gust, asa este si cu a doua șansa oferita unui om care te a dezamagit de N ori si o va mai face cît va trăii.

| DaianaPap93 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da,problema e ca eu inca mai am sentimente pentru el. Nici unul dintre noi nu a decis să pună punct relație, pur și simplu lucrurile s-au răcit între noi, din a vorbi toată ziua, ajunsesem sa vorbim extrem de puțin sau chiar deloc.Nu s-au pus niciodată problema relațiilor intime, relația nu era atât de dezvoltata încât să se ajungă acolo.Iar legat de caracterul lui, pot spune sincer că e singurul băiat cu care am avut acea chimie încă din prima zi in care am vorbit, parca îl cunoșteam de foarte multa vreme.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru DaianaPap93):

Știu cum e

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DaianaPap93):

Atunci el este alesul, suna l, ce varsta ai tu? Dar el?

| DaianaPap93 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu 21 si el 22

| felixf a răspuns:

E o situatie normala. Te poate tine intre 1 si 10 ani pana vindeci toate ranile. Poti incepe orice vrei nou dar vindecarea de cea veche trebuie sa apara la un moment dat. Eu ca si baiat am avut nevoie de intensitatea relatiilor intre 3 si 5 ani pana imi puteam reveni. Cu cat imbatranesti nu iti mai pasa de relatii si mergi mai departe fara sa te uiti inapoi. Ca si sfat: Meditatie, sport, acceptare de sine si multe iesiri cu prietenele tale.

| vidia a răspuns:

Înainte sa intri într-o noua relație asigura-te ca ești vindecată. Încearcă sa ieși mai mult cu prieteni și poate niște activități te-ar ajuta.
Având în vedere ca el nu ti-a scris, e clar ca nu vrea nimic, doar sa te amăgească. Nu-i scrie, foști ar trebui sa rămână întotdeauna în trecut.