| ad3_2816 a întrebat:

Buna aunt Adelina saptamana trecuta mi-a venit cilcu si acum cateva zile mi-a trecut ieri am fost la prietenu meu si am facut dragoste iar astazi m am trezit ca iar mi-a venit cilu dar d data asta cateva pete si ata tot...Va rog frumos dati-mi niste sfaturi ceva imi este frica sa nu fi ramas gravida dar prietenu meu mi-a zis ca nu ja dat drumu in mine nu stiu ce sa fac va rog frumos ajutati-ma dati-mi un sfat. Multumesc

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Buna, nu esti insarcinata. Poate fi vorba de o infectie sau o rana pe col. Ai nevoie de control ginecologic.

pa, pa.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e sarcina, ci ceva mult mai rau. Sangerarea dupa contact sexual (la o femeie care nu este la primul contact sexual) semnifica de obicei o rana pe col, rana pe ol fiind o leziune precanceroasa.
Este un semnal foarte important de alarma si impune consult ginecologic la cat mai scurt timp dupa sangerare (cel mai bine in primele 24 de ore, dar in tot cazul neaparat in primele 4-5 zile). Acest consult ginecologic iti poate salva viata stiu numeroase femei care traiesc astazi tocmai fiindca si-au descoperit probleme extrem de serioase la timp, in urma unei sangerari dupa contact sexual.

| elenac a răspuns:

Mi s-a-ntamplat si mie nu e mereu o rana, la mine a fost foarte simplu, foloseam o. b in timpul menstruatiei cand ieseam afara, micile sangerari au fost pentru ca organismul nu se curatase bine si datorita actului sexual asa repede dupa ciclu te-a ajutat sa elimini rezidurile din vagin...

| BoBoLiNo92 a răspuns:

Eu din cate stiam, Simptomele si toate cele apar dupa 2 saptamani nu a 2`a zi straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te duci si sa-ti cumperi pastila de a doua zi(care se bea pe parcurs de 72de h de la contactul sexual si costa in jur de 60lei{postinor se numeste})
vara mea a ramas de 2ori insarcinata si mi-a zis ca de fiecare data(a doua zi dupa contact) a observat doua pete de singe pe lenjerie)
deja faci cum crezi ca e mai bine, dar ai grija sa nu fie prea tirziu