| Aѕнℓєу♥ a întrebat:

Azi am fost cu prietenele pe o casa super inalta si m-am aruncat de pe acoperis. Ele nici nu si'au dat seama ca eu m-am aruncat, au venit mai multe prietene care m'au ajutat.Am cazut pe mana dreapta dar faza e ca, cand o ridic imi tremura si ma doare enorm.Si la cot cand ma uit se vede un os iesit. Mi-e frica sa le spun parintilor ca nu o sa ma mai lase. Oare ce are mana mea? Ma doare enorm nu stiu ce sa fac.

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă erai băiat plus că întrebarea e la dragoste şi sex, ţi-aş fi spus eu de la ce-s problemele cu dreapta laughing.
Cel mai bine le spui părinţilor adevărul şi mergeţi împreună la doctor, nu de alta dar poate fi ceva minor dar poate fi ceva foarte grav şi dacă nu te duci acum se poate lăsa chiar cu cangrene )cangrena duce la amputarea membrului cangrenat).
Urgent la medic!
Spor!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Cel mai bine e să le spui adevărul, dar nu-i spune : " mama vezi că azi m-am aruncat de pe acoperiş şi mă doare mâna". Spune-i că te-ai dezechilibrat. Dacă te doare ar trebui să mergi la doctor, s-ar putea să-ţi pună mâna în ghips o perioadă, nu fă prostia să nu te duci pentru că după poate intri în probleme mai mari şi ai să regreţi că nu ai fost la timp. Măcar pentru un control, să-ţi dea nişte calmante. Baftă!

| Aѕнℓєу♥ explică:

Imi cer scuze dar am fost neatenta.Eu de obicei folosesc mana dreapta.Eu nu pot sa fac nimic cu mana stanga, si din greseala am pus'o la Categoria Asta.

| J0hn a răspuns:

Ori ti-ai rupt mana mai usor asa nu grav. ori ti-ai dislocat osul cotuluiwinking! orii e doar o julitura pana la os! sau altceva nu inteleg ce ar putea sa fie. Repede La DOCTOR!

| psihox a răspuns:

Na, uite, daca ai vrut sa demonstrezi ca esti mascul si curajos, in schimb ti-ai rupt mana. Invatatura de minte. Vroiai sa le atragi atentia si sa te aplaude ''sus-pus''?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu e sa-i minti ca ai cazut de undeva:d de oriunde nu stiu de unde si du-te la doctor pentru ca este destul de grav.Intrebarea aceasta o puteai posta la "sanatate"sper ca nu te-a deranjat ca ti-am atras atentia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Ce cauta intrebarea la Dragoste si Sex? raised eyebrows
2.Nu cred ca e ceva real raised eyebrows
3.Invata sa scrii...
4. Daca totusi e adevarat atunci spune-le parintilor ce ai patit si mergi la doctor...tot ce-i posibil sa iti fi rupt mana daca ai cazut pe ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

(Bine ca mi-a fosr refuzat raspunsu anterioroh go on)
Ba n-ar trebui sa minta draga @ksy raised eyebrows ai impresia ca daca le va spune adevarul parintilor acestia nu o vor mai ajuta?raised eyebrows
@Pαѕѕιση. ρσυя. υη. gαяçση♥[Ashley] mai bine spune adevarul...parintii sunt parinti si pentru asa ceva nu o sa refuze sa isi ajute copilul, nu?raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E rupta. du-te sa o pui in ghips. zi-le parintilor ca te-ai impiedicat si ai cazut

| Bitzii~Bitzii a răspuns:

Inseamna ca o ai rupta... spune-le parintilor adevaru` si du-te repede la doctor...tongue