| anonim_4396 a întrebat:

Azi m-am despartit de prietenul meu deoarece toata lumea ne zice ca ne inselam unul pe altul dar nu e adevarat! il iubesc foarte mult dar el nu mai vrea sa ne impacam pana cand nu o sa mai zica nimeni lucrurile astea. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappyurat pentru faptul ca v-ati despartit din cauza lumiistraight face,sincer nu trebuie sa ascultati de gura lumii pentru ca lumea in ziua de azi este falsa,reaoh go on. Poate ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii spui ca ceea ce s-a auzit nu este adevarat nimic si ca numai trebuie sa asculte toate "zvonurile"care se aud.
Daca nici asa nu o sa vrea sa va mai impacati,parerea mea ar fi sa lasi totul asa cum este si sa mergi mai departe si sa te gandesti ca daca tinea la tine nu asculta gura lumii, nu il interesa ce spune si mergea mai departe, daca el a ales sa se desparta de tine doar pentru niste vorbe auzite este clar ca nu tine atat de mult la tine.Acum tu decizi, dar sa te gandesti bine la ce vei face pentru a nu regreta mai tarziu.
Baftahappy

| NatureSelf a răspuns:

Intr-o relatie nu conteaza ce spune lumea, conteaza cum ganditi voi in legatura cu celalalt, conteaza ce a fost, sau nu. Dece pl dati importanta pe ce zice lumea? cu lumea va iubiti voi?

| DeeaMarry a răspuns:

Pai si pentru el e mai importanta parerea lumii decat iubirea voastra? Daca da, eu zic ca nu merita sa mai insisti. Cauta-ti un baiat care sa te pretuiasca si care sa tina mai mult la relatia voastra, sa fie dispus sa lupte pentru ea. De ce?! Pentru ca asta inseamna cu adevarat sa iubesti. E usor sa spui ca iubesti pe cineva atunci cand nu exista dificultati. Cand insa intervin problemele se vede cine iubeste cu adevarat!

| reborn4x3 a răspuns:

Nu te mai impaca daca te iubea cu adevarat nu il deranja parerea lumi!