| Sara2 a întrebat:

baiatul de care v-am povestit aseara ca e ciudat, el a insistat sa fim impreuna si v-am zis tot ce mi-a facut, azi a dat un sms dimineata si atat (nici macar nu m-a sunat)! credeti ca e ok sa il las asa? asta e relatie? a avut 2 zile liber si nu ne-am intalnit, maine e de munca! credeti ca are sens sa continui si sa ne vedem cand are el chef? sau cum sa ii zic ca nu are sens sa continuam? sau dati-mi un sfat ce e mai bine sa fac?

5 răspunsuri:
| Fiction a răspuns:

Daca vezi ca va continua asa cam o saptamana, termina cu el.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Poate ca nu vrea sa te deranjeze sa te streseze cu telefoanele. dar in acelasi timp poate fi si o probleme in aceasta relatie si prefera sa nu te sune. din ce am observat baietii cam asa fac mereu te lasa sa astepti si sa ii sunam noi, fetele.sincer cred ca ar fi mai bine sa ii zici ca nu te regasesti in aceasta relatie ca sunteti prea departati consideri ca nu iti acorda destula atentie. Îi poti spune sa reflecte asupra modului in care s-a comportat si sa incerce sa imbunatateasc aceasta relatie. iar daca nu este de acord cu aceste lucruri nu mai vad un sens de a continua.pentru ca asa nu prea vad un rost sa mergeti mai departe. vorbeste-i sincer si cred ca va intelege, este posibil sa nu isi fi dat seama ca acest lucru te deranjeaza asa ca intalniti-va sa vorbiti cat mai deschis si sa ii zici tot ceea ce ai pe suflet. sper sa ramana totul ok! succes! seara placuta pa-pa

| Farcas a răspuns:

Pai asta nu prea e relatie!
Cand ti la cineva cu adevarat, ti se face dor de persoana iubita mereu, te gandesti la ea, normal ca abia astepti sa v-a intalniti.Nu stiu cati ani are baiatul respectiv, dar ma gandesc ca e destul de mare daca lucreaza deja. Poate nu il preocupa atat de mult iubirea in acest moment. Poarta cu el o discutie, daca mai are rost sau nu sa continuati relatia.

| נυѕт вяυтαℓ a răspuns:

Uite uni se combina cu o fata numai pentru "profit" se gandesc hmmm...thinking da mie ce-mi iese (majoritatea gandesc asa daca el nu gandeste asa e ok) am avut si eu un prieten in genu asta si am stat cu el 6 lunihee hee dupa n-a mai mers nimic asa ca ne-am despartit deci fa ce-ti zice inima... Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca sa renunti. stiu si eu pe cineva care a avut aceeasi problema si a renuntat. dar mai e o chestie daca el mai are pe cineva si din cauza asta nu vrea sa se vada cu tine.