| florina_5460 a întrebat:

Buna buna...sunt florina am 18 ani si am un prieten de 31 de ani, a fost casatorit dar acum este divortat si are o fetita de 3 ani care locuieste cu fosta lui sotie si 2 weekend'uri pe luna locuieste cu el...ne intelegem extraordinar de bine desi parinti mei la inceput nu au vrut sa avem o relatie pentru ca nu l-au cunoscut foarte bine decat numai cat lau vazut...mami a stat de vorba cu el a inceput sa il cunoasca cat de cat si acum este de acord cu relatia noastra, insa tatal meu inca nu este de acord si nu stiu ce sa fac... el se comporta frumosc cu mine, ma respecta, imi cumpara tot ce vreau, ma duce unde vreau dar uneori cred ca sta cu mine doar sa se culce cu mine desi face in fiecare seara aproximativ 40 de km numai sa ne intalnim si avem in fiecare seara relati intime si din cauza asta uneori cred ca vrea doar sa se culce cu mine... Mie mi-e foarte drag, nu pot sa zic ca il iubesc pentru ca suntem numai de 5 luni jumate impreuna dar daca m-as desparti de el mmar durea foarte tare... Ziceti'mi ce sa fac...Va pupacesc!happy

Răspuns Câştigător
| Kassandra_9578 a răspuns:

Fundita pls!

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Urmeaza-ti sufletul, instinctul, dorinta! Nu conteaza varsta in dragoste! DRAGOSTEA nu are varsta! Succes in alegerea ta!

| NickiMinaj a răspuns:

Puteai sa gasesti unul de 21 si fara copii, totusi. nasol, ce sa zic. nu va inteleg.

| liviu42 a răspuns:

De la 31 la 18 este o diferenta de aceea iti face si toate poftele si bate atata drum pentru o partida de sex. Mai cugeta.

| maradi3 a răspuns:

Ce sa zic, in primul rand diferenta de varsta mi se pare prea mare! Nu te baza pe asta ca s-au mai vazut cazuri...bla bla, e un mare fas! Sunt 13 ani, are alte conceptii si oricum nu acum se simte diferenta ci cand tu vei fi de vreo 47 de ani si el de 60! Crede-ma,te va domina atunci cu fixurile lui! Acum,e doar sex si cam atat,dupa cum se si vede,el nu are"inlocuitoare"si te-a gasit pe tine! Dar tu,TU cat ai mai avea de gand sa-i fi pe post de saltea? Oricum, in timpul asta ai capatat o oarecare experienta, chiar si sexuala care iti va fi de folos cu viitorul partener de varsta mai apropiata! Imi doresc sa nu sughit peste cativa ani si sa nu stiu de unde mi se trage!laughing)bafta

| Kassandra_9578 a răspuns:

Sau.destul de mica ca sa te poate foflosi! Am senzatia ca se foloseste de inocenta ta pentru a-si satisface placerile.Eu sincer as spune sa te desparti de el pentru ca e o distanta de varsta prea mare. Poate doar profita de tine ca sa aveti relatii intime sau poate ca acolo in weekend merge la familia lui si cu tine are doar o aventura! Eu te sfatuiesc sa nu faci prosti din astea ca s-ar putea sa fii tu cea care vei suferi!

| Kassandra_9578 a răspuns:

A si... nu am mentionat ca are anumite responsabilitati fata de acel copil!

| cocolinoung a răspuns:

Profita cat poti de el... fara sentimente ca e nasol...

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Sincer,acum,tu nu ai nimic de pierdut din aceasta relatie. Daca el nu te iubeste si vrea doar o aventura cu tine, tot el va avea mai tarziu de suferit.El este mai in varsta si nu va mai intalni pe altcineva, in schimb tu esti tanara si ai tot viitorul inainte. Este normal sa aveti relatii intime daca sunteti impreuna si daca mama ta il place inseamna ca e ok pentru ca mamele sunt greu de convins cand vine vorbe de fiicele lor big grin. Incearca in unele seri sa ii propui sa faceti altceva, de exemplu sa mergeti la o plimbare prin parc sau sa va uitati la un film. Ori poti sa ii spui ca nu ai chef asta seara sa ai relatii cu el si atunci vezi cum reactioneaza. Dar nu te lasa manipulata de el. Cand ii spui nu, nu sa ramana. Daca vezi ca insista doar pe aceasta tema, poti purta o discutie cu el si sa il intrebi sau sa ii spui ce te deranjeaza. Eu nu stiu sa iti zic acum daca te iubeste sau nu, pentru ca nu il cunosc.Tu ar trebui sa iti dai seama daca e sincer cu tine, daca te iubeste cu adevarat.
Dupa descrierile tale, mie nu mi se pare a avea ceva in neregula, dar...nu stiu. sad