| Maria1678 a întrebat:

Buna! Cam de câteva zile îl suspectez pe iubitul meu ca ar putea avea pe altcineva. Nu pot sa imi dau seama din cauza distanței ce face, el fiind la facultate in alt oras si eu acasa la liceu. Ne vedem in fiecare saptamana si atunci vorbim, ne luam in brate dar isi întoarce telefonul si nu inteleg de ce. Sau cand vreau sa il sun isi găsește tot felul de scuze crying e mereu activ pe rețelele sociale si mie nu imi da niciun mesaj macar... credeti ca are pe alta sau doar s-a răcit relația? Mentionez ca avem 7 luni de relație. Tin mult la el dar el cred ca vrea doar sa ma duca in patul lui si dupa la revedere. Cum pot sa ma îndepărtez si eu usor usor sa nu mai sufar atat?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai ghicit, poate avea 1 sau mai multe. Unica solutie e sa/i zici sanatate & virtute apoi nu mai ti legatura cu el - altfel n-ar ascunde telefonul sa nu vezi ba chiar iti arata ce are. Nu te ignora si tinea legatura constant cand putea cu tine

| wildthing a răspuns:

Cred ca instinctul nu te inseala. Cred ca ai dreptate.

| darrio2007 a răspuns:

In relatiile de acest gen intotdeauna apar suspiciuni. E posibil sa fie cum spui.

| Violleta2022 a răspuns:

Relatiile la distanta au toate sansele sa nu functioenze si se pare ca si in cazul tau, este adevarat.
Cel mai probabil are pe altcineva si mi se pare normal sa-si fii facut o relatie mai "normala" pentru el, odata ce el este la facultate si si-a gasit pe cineva cu aceeasi preocupare ca si el, de aceeasi varsta ca si el, fiind alaturi de el 5-6 zile pe saptamana.
Poti rupe relatia asta si iti poti face un iubit din scoala ta, ca sa fiti impreuna tot timpul.

| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca relatia ta are doar 4 luni, nu 7luni...din iunie pana acum in oct, dupa cum ai scris tu pe alte topice.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cred că nu are pe alta. Cel mai ușor este să te depărtezi în viteză.

| just4ubr2015 a răspuns:

Cu siguranta are pe alta cel mai bine pune punct relatiei si cauta pe cineva care sa te aprecieze mai mult.

| Dulceata08 a răspuns:

De-obicei in relațiile la distanță, mereu "apar" personaje noi in poveste. Îți spun din proprie experiența, sa îți Asculți instinctul feminin. Mereu a avut dreptate in cazul meu. După 7 luni, nu e capăt de țara, ești la liceu, ai toată viața înainte.