| anonim_4396 a întrebat:

Bună, care dicţionar român-englez este mai bun? şi din care poţi învăţa? dau fundă

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

Iti recomand "Engleza fara profesor" de Dan Dutescu, sunt mai multe volume aparute.

4 răspunsuri:
| misu a răspuns:

Ai pe google cel mai complet dictionar

| Mimino a răspuns:

Daca vrei un dictionar online, iti recomand http://hallo.ro/search.do?l=ro&type=en&query=&d=en - roman-englez, englez-roman si nu numai. In plus, in dreptul fiecarui cuvant ai si fisier audio sa stii cum se pronunta corect.

Daca vrei sa inveti engleza, subscriu la afirmatia ASIGURATORULUI. E o recomandare foarte buna!

| AdelinaTimis a răspuns:

Eu mai folosesc dictionar roman englezcare are si " audio files"
caci imi e foarte util in invatarea limbii engleze. Este vorba despre
www.dictionar-roman-englez.biz. Mai sunt si alte dictionare pe net foarte
bune. Eu va sfatuiesc sa folositi astfel de dictionare, dar in unele cazuri si
dictionarele pe hartie sunt ok.

| alfa321 a răspuns:

Hallo.ro