| ancuta286 a întrebat:

Buna! Care sunt șansele de a rămâne însărcinată dacă nu a avut loc o penetrare completă sau ejaculare, neprotejat totuși. Ma gândesc la lichidul pre (perioada de ovulație).

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ramîi asa usor gravidă, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Toate sansele, fiindca nu-i nevoie sa fie penetrare completa, fiind suficient sa-l introduca 1 cm in vagin, dar daca a exista o ejaculare anterioara si lichidul pre-ejaculator contine sperma, cu siguranta se scurge involuntar in vagin.
Unica conditie ca sa ramai gravida atunci, este ca tu sa fii in perioada fertila.