| anonim_4396 a întrebat:

Cat sunt de sigure testele de sarcina? Dupa cat timp se pot face? Mai citeam ca unele fete au fost inselate de raspunsurile anumitor teste de sarcina...

3 răspunsuri:
| lauthebest99 a răspuns:

Pai testele de sarcina nu sunt prea sigure cel mai bine te duci la un medic, ca sa te asiguri

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testele de sarcina sunt destul de sigure (98%) daca le faci corect. Adica doua teste, in zile diferite la interval de 3-4 zile, din prima urina de dimineata, dupa scurgerea a minim 21 de zile de la ultimul contact sexual (adica in ziua 22 si ziua 25, de exemplu) sau a minim 7 zile de intarziere a menstrei (daca menstra trebuie sa vina pe 3 ianuarie, sa zicem, 7 zile de intarziere sunt 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ianuarie, asa ca testele de pot face pe 11 si pe 14 ianuarie).