| ONE123456789 a întrebat:

Cateva sfaturi cum as putea cuceri un baiat? Nu am avut niciodata un prieten si nu sunt timida. Am 14 ani. Sau cum imi dau seama daca ma place un baiat?

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Inainte de toate pentru a cucerii un baiat trebuie sa il faci sa fie in limba dupa tine sau sa te placa.Cum faci asta :Cel mai simplu e sa te imbraci cat mai sexy si sa fi cat mai draguta.Sa te bagi cu el in seama dar sa stii sa te retragi la timp pentru al provoca.Acum sa iti dau cateva ponturi legat de cum se manifesta un baietas daca te place :

1-Te face sa te simi oki
2-Petrece cat mai mult cu tine
3-Iti face surprize si te alinta
4-Iti e aproape la greu si vrea sa te ajute
5-Bate aporpouri si iti face complimente ( ca esti draguta, ca esti o fata asa.
6-Te suna si vb cu tine ore in sir
7-Se prosteste uneori si vrea sa para interesant cand e in preajma ta (nu pre a ii plac pe astia.Mi se par cam patetici. Sunt si alte moduri de a iesii in evidenta ca sa te remarce o fata.
8-Te invita in Oras sau sa iesi cu el pe undeva dar numai voi
9-Te atinge subtil pe mana, vb despre voi adaugand Impreuna la unele fraze (Vrei sa iesim Impreuna la un film sau prin Park.
10.Te ia in brate cand va intalniti si te strange pana se satura ca si cum nu te-ar mai lasa, se joaca cu mantuta ta parca ar vrea sa isi impreune degetele cu ale tale.Te mangaie si daca Te saruta e clar.

| ONE123456789 explică (pentru Danysan):

Mersi. O sa pun in practica!

4 răspunsuri:
| Florenta16 a răspuns:

Nu este un capat de lume ca ai 14 ani si nu ai avut "niciodata" un prieten. Nu ai 45 de ani ca sa zici niciodata, asa ca e timp de toate. Doar pentru ca prietenele tale au, nu trebuie sa fii ca ele, dar hai sa iti raspund la ce te intereseaza pe tine. Cuceresti baiatul de care iti place prin gesturi, limbaj, modul si felul in care te comporti si arati, si grupul de prieteni din care faci parte. Cauta puncte comune, si daca nu esti timida, baga-te cu el in seama si vorbiti orice.
Un baiat te place atunci cand sta cu tine mult si vorbeste, ba la telefon, ba fata in fata, cand face glume subtile despre voi, cand rade cu tine, cand vrea sa petreaca cat mai mult timp acasa, cand ii e greu sa se uite in ochii tai, care ezita atunci cand vrea sa te duca acasa sau sa te ia de mana sau sa te sarute, deci bafta si ai grija!

| ONE123456789 explică (pentru Florenta16):

Mersi de raspuns. O sa pun in practica.

Răspuns utilizator avertizat