| Rizer a întrebat:

ce ati face daca persoana iubite var insela?

Răspuns Câştigător
| Linda a răspuns:

Daca sotul meu m-ar insela nu as face nimic. Doar lui Dumnezeu i-am promis ca voi ramane dedicata relatiei, nu altcuiva.

21 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Direct pa, avem cai diferite in viata. E unul din lucrurile pe care nu le pot cataloga sub numele de ''greseala''.

| psiholoaga a răspuns:

Depinde cum aflu, depinde de motive, depinde cu cine (una e sa ma insele cu o necunoscuta intr-o noapte, alta sa aiba o relatie paralela de nu stiu cate luni cu o prietena apropiata de-ale mele). Mi-e greu sa cred ca s-ar putea ajunge la asta, fiindca eu am relatii deschise si ne simtim securizati sa vorbim despre persoanele care apar in viata noastra, care ne atrag, ne incita, ne intereseaza etc. Si, in contextul asta, mi-e greu sa inteleg motivul pentru care ar prefera sa imi ascunda totusi o relatie (pur sexuala sau nu) cu altcineva. Inseamna ca m-as fi inselat asupra naturii relatiei si comunicarii dintre noi, ceea ce mi se pare mai grav decat ca el face sex cu altcineva.

mlm
| mlm a răspuns:

Nu am avut probleme de genul asta in casnicie si nici nu cred ca vor fi dar daca vrea sa incerce numai va vedea ce se va intampla.

| SweetCandy a răspuns:

Clar m-as despartii de el, pentru mine asta se numeste greseala suprema?laughing
Sunt in stare sa iert orice, insa o tradare, nu...straight face

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Mi-as vedea de treaba mea si nu as mai vorbi cu acel baiat niciodata straight face
Cea mai mare greseala este sa te insele cineva. O greseala micuta se iarta, dar o tradare NU!winking

| carminaburana43 a răspuns:

As raspunde cu aceeasi moneda l-as insela si eu.De fapt asta am si facut.

| carminaburana43 a răspuns:

I-as raspunde cu aceeasi moneda... l-as insela si eu.De faot asta am si facut.Nu spun ca e corect dar altfel nu l-as fii putut ierta.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

As zambi amar in prima faza. As suferi. Deciziile le voi lua cand voi fi pe deplin constienta.

| albastrel a răspuns:

L-as da dreacu! i-as rupe capatana! adica pe amandoua big grin! l-as calca cu masina! l-as arunca dupa balcon! l-as lasa balta...winking...depinde cum ma simt in ziua aceeahee hee

| deiutza_9183 a răspuns:

Pur si simplu i-as zice pa

pff si rima am facutlaughing

deci m-as desparti de el normalsadse zice ca, cand iubesti ierti dar asta nu as putea ierta...

| kh1ss a răspuns:

L-as trimite la aia.

| cristi27 a răspuns:

Am trecutprintr-o situatie asemanatoare si am iertato, cand m-a inselat a 2 oara, cu toate implorarile si lacrimile ei am lasat-o, acum nu as mai face la fel, nu as mai ierta pe nimeni, cum spune sweetcandy, e greseala supremahappy

| :*:*Dya:*:* a răspuns:

Bineinteles k m-as desparti de el, deoarece daca a facut acest lucru inseamana ca nu mai tine la mine si de ce sa mai stau cu el daca el se gandeste la altastraight face

| sym0nyck a răspuns:

Pa si pussy...laughing
nici nu vreau explicatii de la el... dar nici nu fac scandal ca nebuna...
adios si n-am cuvinte dragul meu...hee hee

| Ciprian271 a răspuns:

Eu as fii foarte ranit in inma si as avea o stare de melancolie si viise cu ea. Deci sunt baiat.

| cosolovschi a răspuns:

Dat te inseala o data gata aici si e sfirsitul. The end, trebuie sa te intorci si sa te duci mai departe cu un zimbet pe fata (Смейся неудержимо. И никогда не со-жалей о том, что заставило тебя улыбнуться.) asta ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As bea o bere straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar mai exista pentru mine! De ce sa inseli, cand poti fi onest/a sa spui frumos ca relatia nu mai merge si vrei sa te retragi. Nu cred ca in dragoste exista mai mare mizerie decat inselatul. Fiecare traieste cum gandeste si, asta este valabil in dragoste si in viata de zi cu zi. Nu as ierta o persoana care nu isi asuma faptele. As trai mult mai bine fara cineva de care sa nu fiu sigura, sa ma gandesc mereu unde o fi, ce face, oare nu...
Daca ai face la fel, ai fi ca si el/ea si nu merita. Cel mai bine, te desparti fara cale de intoarcere pentru ca cine o face o data, o va face mereu si, sa te bucuri ca ai descoperit ce caracter are inainte de a fi prea tarziu (casatorie, copii...).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
100% fiecare merge pe drumul său, fără să mai privim înapoi.
Înainte să înşeli trebuie să te gândeşti la consecinţe mai întâi şi apoi la distracţia de moment.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramas bun! Fara scene, fara comentarii.Atunci totul se rupe.

| elena23 a răspuns:

clar felicitarile mele dar numai k eu ti.am luat-o inainte laughing) poate data viitoare vei reusi sa te joci cu mine laughing) dar pana atunci o voi face eu...cam toti au facut-o dar nu ma afectat cu nimic pentru ca nu era vb de nimic serios...laughing