| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre acei baieti care se cupleaza cu toate fetele dintr-un grup de prieteni din care face parte iar apoi se desparte de ele si se comporta ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat? Adica am fost cu baiatul asta 3 ani si dupa el s-a cuplat cu alta (la caterinca) iar acum se da la alta fata. In timpul asta el a vrut sa se impace cu mine dar eu l-am refuzat de 2 ori. Acum s-a despartit de aia la caterinca si se da la una de fata cu mine. Spunea ca mai vrea o "cucerire". Eu una nu il inteleg voi ce parere aveti? Ofer funda multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Comportamentul lui denota o gandire infantila si o manifestare imatura, ceea ce este tipic majoritatii baietilor aflati inca la varsta pubertatii. Orienteaza-ti privirile catre un alt baiat care sa fie putin mai mare deorece s-ar putea sa se comporte in mod....normal. big grin

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul este predispus genetic spre poligamie,dar cu toti suntem doar niste masinari biologice ghidate de niste comenzi sa le spunem asa,acele comenzi sunt date de hormoni, de exemplu testosteronul face barbati mai violenti,barbati cu un nivel mai mare al acestei hormon atrage femeile arata si mai masculin, acest hormon regleaza dorinta sexuala, baieti frumosi, populari avand acest hormon mai mult ca alti ei vor profita de faptul ca arata frumos si se vor cupla cu mai multe fete, dar si acest baiat se va indragosti intr-o zi, nu e vorba ca e imatur baiatul sau ca are o gandire infatila sa fim rationali un baiat de 16, 17 ani abia se dezvolta fizic, mintal nu e pregatit de ceva serios, omul experiementeaza viata prin asta ii va forma propia personalitate, nu e frumos ce a facut dar el find baiat simte dorinta sexuala mai puternica ca tine, e greu sa te controlezi la varsta aia abia dai de dorinta asta nebuna

| Miste1447you a răspuns:

! Nu inteleg cum niste finte umane pot sa zdrobeasca atatea inimi, cand ii vezi ca vorbesc cu vreo trei fete odata pe diferite pagini de socializare si le scrie la toate ca le iubeste.