| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre începerea vieții sexuale la 16 ani? Chiar merită să te oferi unui băiat de la vârsta asta? Voi ați face-o dacă ați simți că sunteți pregătite? Vreau şi eu câteva sfaturi şi poate nişte povestioare şi vârsta la care v-ați început voi viața sexuală. big grin

4 răspunsuri:
| crazypop a răspuns:

Fă-o, fă-o, chiar se merită, ce ai de pierdut?rolling on the floor))
Dacă tu consideri că viaţa ta sexuala trebuie să inceapă acum, atunci acum e momentul rolling on the floor, dacă iubeşti persoana respectivă şi tu simţi că trebuie să o faci şi ai incredere in el că după nu te va părăsi, de ce nu? Majoritatea băieţiilor, chiar si eu rolling on the floor), fac dragoste cu o fată iar apoi pa-pa cam ăsta e adevarul, foarte dur, dar daca e vorba de sentimente si o perioada foarte lunga de timp atunci e mai complicat chiar si pentru mine rolling on the floor, sau chiar pentru orice baiat fiindca s-a atasat foarte mult de persoana respectiva, asa ca incearca si ai sa vezi daca te lasa sau nu rolling on the floor))

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Pai 16 ani? Nu e cam tarziu tind cont ca unele fete o incep si la 14?
Asta o faci cand esti pregatita, nu e nevoie se ceri sfaturi.
Doar nu ai incepe de maine daca asa ti-ar zice lumea ca e ok.
Sa nu o dai in drame moderne in care fata se lasa sucita de vrajelii si apoi cauta un umar pe care sa planga ca a lasat-o tipul cu care si-a inceput viata sexuala!

| anamaria1932 a răspuns:

Sfatul meu e sa mai astepti tu crezi ca e persoana potrivita pentru ca il iubesti dar asa o sa iubesti si altul si tot asa cel potrivit e cel care nu îți cere asta parerea mea

| Bibica9999 a răspuns:

Buna, si eu sunt fata si mi.am început viață sexuala la 16 ani, numai ca iubitul meu avea atunci 19. iar acum am 22 si tot împreună suntem. Daca îți place de persoana respectiva si știi ca e un băiat la locul lui, fa-o nu ai absolut nimic de pierdut, la început o sa fie nașpa... Dar o sa vezi ca asta o sa aducă relația la un alt nivel.