| smileyface_4718 a întrebat:

Ce sa fac?
Acum o ora am ajuns de la bal, am fost la cei de a 9-a, eu fiind a 8-a. Unui baiat de clasa a 8-a ii place de mine, si eu ma simt atrasa de el. OK toate bune si frumoase, doar ca mamei nu ii place de el, si il considera nepotrivit pentru mine, este mai obraznicel asa, cu profesorii, si eu sunt silitoare, el este mai smecher...eu mai linistita, dar totusi, ma atrage, ce nu stiu. Am auzit de la nenumarate fete, ca ma place, si el tot incerca sa afle daca sentimentul e reciproc, doar ca eu nu le dadeam un raspuns clar, pentru ca nu eram inca, sigura ca mama e de acord, si dupa inuitia mea nu era de acord. Si ieri eram si eu convinsa, ca nu e de mine... Dar azi la bal, m-a luat la dans, si m-a tinut de maini...si parca mi-as fi schimbat radical parerea. Pe messenger seara, m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.Si am fost nevoita sa il refuz, dar el nu s-a suparat, dar eu m-am suparat pe mine pentru ca el, s-a purtat frumos cu mine, a incercat sa ma cunoasca, si nu m-a intrebat din prima zi daca vreau sa fiu cu el, si cu mine nu a fost vrreodata smecher sau nesimtit, ba chiar timid. Si eu, chiar de as fi vrut...sa ii spun un da, nu as fi putut.crying... Iar acum ma simt groaznic, chiar ma temeam daca ma va intreba, ca era un fel de flirt, intre doi amici, niste joculete, si mici lucrusoare cu subintelesuri. Si am auzit.de la o fosta de-a lui, care e innebunita si disperata, sa-l recucereasca, ca orice fata care a fost intrebata si placuta de el, i-a raspuns pozitiv intrebarii "cheie", insa eu, s-ar zice, ca am fost prima care l-a refuzat, si i-am spus si lui acest lucru, si a zis ca este adevarat, insa eu sunt mai presus de celelalte fete. I-am spus, ca ma simt nasol, ca m-a intrebat, si a zis ca nu este nimic...ca e ok.happy, dar eu tot ma simt groaznic.

Răspuns Câştigător
| eyline a răspuns:

Eu cred ca orice varsta are frumusetile ei si nu trebuie sa impunem"nu face asta ca nu este timpul". Normal ca trebuie sa fim atenti la ceea ce facem si sa ne gandim de 10 ori inainte de a actiona. Ce ai facut tu este intr-un fel un lucru bun; fetele trebuie sa fie puternice si greu de induplecat, pentru ca asta ii face pe baieti sa fie tot mai atrasi. O data ce ti se da totul pe tava si nu lupti pentru el, nu are niciun farmec. Daca ii place cu adevarat de tine iti garantez ca va mai incerca sa te cucereasca inca o data. Ai grija de scoala, caci este primordiala in viata, dar nu lasa nici micile amanunte sa treaca neobservate.

17 răspunsuri:
| Cryssy a răspuns:

Off...stii...eu nu te inteleg prea bine de ce i-ai raspuns negativ... eu cred ca oricine are dreptul sa fie fericit.oricand...numai bine.

| Cryssy a răspuns:

Ok.scuze.am inteles...

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Hei, stai linistita.
Gandeste-te, mama ta e mai presus de orice.
Baieti sunt o groaza, o sa ai vreme si de asta.
Nu trebuie sa te simti groaznic, l-ai refuzat, asta e. O sa vezi ca mai incolo asa o sa umble baietii dupa tine. oioi. Doar asteapta putin, caci nu trebuie sa te grabesti.
Tu acum concentreaza-te cel mai mult pe scoala, e important sa ai un viitor BUN.
O zi placuta in continuare!

| Mwhahahaa a răspuns:

Totusi, eu nu inteleg de ce regrezi, de ce te simti groaznic. Intelege ca mama ta e mai presus decat orice.Nu s-au terminat baietii.
Mintea ta acum, nu trebuie sa fie la baieti, nu baietii te vor ajuta pe viitor, ci cartea. Deci in concluzie, te-as sfatui sa lasi baietii de o parte, si sa pui mana pe cartehappy
PS.nu ai de ce sa te simti groaznic, faptul e consumat.

Have a nice day!

| smileyface_4718 explică:

Deci cand citesc, si aud chestii dinacestea in care vine vorba de invatatura si baieti, nu inteleg de ce toata lumea catalogheaza o astfel de relatie asa, adica sa decazi de la invatatura. Daca ai un prieten nu mai inveti? Atunci ar trebui sa am primul prieten la terminarea facultatii? Sau dupa master? Ca nu mai am de invatat? Nu e si putin dramatic? Adica, eu am limite, daca e nevoie spun si "stop", daca simt ca pic in extrema cealalta, si pe primul loc este mama, dar sunt si "placerile" mele... si am impresia, ca trebuie sa renunt la mine, in favoarea ei.

| smileyface_4718 explică:

@ cryssy-si daca ii spuneam da? Eram cu el...si,mama nu stia, si mie cel mai frica imi este sa fiu cu cineva pe ascuns... dar mama a intrebat si o profesoara despre el si aia i-a zis ca ii place sa se cam pileasca, dar nu l-am vazut beat la scoala, el e destul de popular, dar mie nu mi se pare smecher, acum, fiecare baiat e smecher in felul lui.

| smileyface_4718 explică:

@luchass -nu stiu cum ai reusit, dar e adevarat.happy

| smileyface_4718 explică:

Revin, cu vesti.
Am avut o discutie cu mama si am ajuns amandoua la concluzia ca nu mi se potriveste. Chiar nu este acel baiat, care trebuie sa fie. Eu chiar pun accent pe scoala, si el nu, si faza e ca am inteles ca sigur ma tragea in jos. Si nu cred ca e o regula, ca fetele cuminti sa fie atrase de baietii "rai". Eu sunt atrasa si de un coleg, care este silitor, si invata. uneori mai bine ca si mine, si este diferit.Stie sa se comporte, si sa vedem.happy daca merge totul bine, poate cine stie, intr-un viitor vom avea o relatie. Nu se stie niciodata. Si in plus el are o "bila alba", ca mama il cunoaste din clasa 1, si mi-a zis ca i-ar placea ca el sa fie primul meu prieten. Va multumesc pentru sfaturi.

| Aiamica a răspuns:

Buna...straight face
De oboicei fete cuminti se indragostesc de ` baieti rai `
Si spun asta din propria experienta, si din ce am observat in jur...
Vezi tu? Fetele cuminti sunt atrase mai mult de genul asta de baieti.
De ce oare?
Pentru ca noi fiind `cuminti` ne-am plictisit de genul asta.
Si sa fim seriosi... tu linistita. el linistit.= o relatie linistita si plictisitoare din punctul meu de vederestraight face
De ce nu incerci sa ii povestesti mamei tale cum se poarta cu tine?
Incearca sa `ii pui vorbe bune` la mama ta, si poate asa il va `lua` la inima!

| Aiamica a răspuns:

Poti ramane buna prietena cu acel baiat, si astfel o sa-l ai langa tine. Nu trebuie sa regreti! Esti abia clasa a 8a, o sa intalnesti multi baieti de aici inainte, viene clasa a 9a, liceu, oameni noi, si multe altele.
Si nu uita ca un prieten poti gasi mereu, dar o mama NU!

| alexutzah16 a răspuns:

Buna. Nu mai fi trista.probabil mama ta nu-l accepta pentru ca stie ca tu inveti, si are o anumita teama sa nu lasi cartea pentru "iubire".
Demonstreaza-i ca poate avea incredere in tine, si daca nici asa nu accepta incearca sa il uiti. Cum au zis si ceilalti mai ai timp de baieti.
Asteapta viata la liceu sa vezi ce frumoasa poate fi si poate pe parcurs o sa iti intalnesti si un "Fat-Frumos".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorba aia "fetele cuminti prefera baietii rai". Poate el doar o face pe smecheru` sa te impresionezebig grin, daca e asa, explica`i mamei tale ca el nu e smecher, doar vrea sa para, si ca e baiat, e ceva normal sa nu invete si sa nu fie la fel de cuminte ca o fata!hee hee In fond are 14 ani cat de "smecher" poate fi!

Ehh` ce mai, frumoooasa-i 'dragostea' la 14 ani.laughing!

:*:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce romantic... Știi, eu îs curios de ceva. Câte fete a avut ăsta la 14 ani ai lui nene? Când spui că „orice fată...", mă gândesc că numărul e >5, și dacă e așa, luând în calcul și vârsta lui, cea mai lungă relație a lui nu cred că a depășit 3 luni (asta dacă nu cumva mozolește fetițele de la 5 ani).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pacat! Oricum eu nu am avut pana in clasa a zecea prieten si stiu ca acesta este primul si ultimul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai simti groaznic nu am citit tot dar iai cerut scuze? Nu stiu deci ii ceri scuz si ii explici totu.

| DonLatino a răspuns:

E ok stai linistita, important e sa ti croiesti propiul univers din care sa aiba sufletul tau sa se infrupte, e important sa visezi, sa flirtezi, totul se invarte in jurul tau ...nu e un capat de tara daca iai raspuns negativ, va veti intalni poate peste ceva timp si va fi mult mai frumos daca acum nu aveti posibilitatea, concentreaza-te la SC e poate mai importanta acum ca esti a 8 a. multa bafta mai departe

| marianmarian1975 a răspuns:

Ai grija din cuvintele tale reiese ca nu e de tine asa ca ai grija te rog