| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie să fac ca să visez că mă sărut cu băiatul de care îmi place?sad
Am mai visat odată că ne sărutam,mi-a plăcut foarte mult și acum mai vreau să visez dar nu reușesc!
Fără miștouri, serios(nu sunt nebună)! big grin
Fundă!

6 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Saruta-l ''live''!
De ce doar sa visezi cand poti sa practici? smug
Succes!

| ReiVaN a răspuns:

Si eu ma gandesc ca intretin raporturi sexuale hardcore cu Jena Haze.

| Azµre a răspuns:

Te gândești mai mult la el și o să îl visezi. Da nu mai bine te bagi în seamă cu el live!

| shadow222 a răspuns:

Off off gandeste-te mult la el si ar trebui sa-l visezi iarasi

| xJustJuss a răspuns:

Hmm.Un om isi controleaza visul.Indiferent daca persoana apare sau nu. Daca vrei sa il visezi trebuie sa constientizezi ca e un vis si ca vrei sa apara.Si in secunda aceea apare. Poti visa orice vrei.Trebuie sa iti gasesti controlulhappy!

| LucaS97 a răspuns:

Stiu exact de ce ai tu nevoie : chestia asta se numeste lucid dreaming, o sa-ti explic asa cum fac eu mereu:

1.Trebuie să vă țineți un așa numit jurnal de vise, în care să notați după ce v-ați trezit, visul pe care l-ați avut.Acest jurnal îl vom ține ca să observăm tiparele din visele noastre, astfel ne va fi mai ușor să conștientizăm dacă suntem sau nu într-un vis.

2.Să ne creăm niște obiceiuri de-a lungul zilei precum ciupitul de mână, uitatul la ceas, aprinderea și stingerea întrerupătoarelor, ele nu pot fi realizate în vis și ne vor servi ca niște indicii.

3. Înainte de a te pune la culcare, repetă în gând, că vei avea un vis lucid.

4.Ca să iți îmbunătățești și mai mult șansele de a avea un vis lucid, pune-ți alarma să sune cu o oră și jumătate mai devreme și după incearca să ramâi in pat, treaz, in jur de 30 de minute iar apoi să adormi la loc.

5. Dacă reușești și vei conștientiza că te afli într-un vis, încearcă să nu te panichezi, altfel te vei trezi.

6.Lasă-ți imaginația să zburde. Posibilitățile sunt nelimitate.
dar ai grija cate o data se mai intampla sa nu`ti poti controla visele de exemplu eu am visat ca am fost fugarin prin padure de un om cu un cutit, dar cand ajungi sa stapanesti va fi perfect, eu mereu visez ca zbor sau ca fac sex dc nu?