| Fill0 a întrebat:

Buna!
Ce varsta trebuie sa ai ca sa poti cumpara un test de sarcina?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU se "cere"/impune o anumită vârstă : poţi merge liniştită la farmacie şi ceri un test de sarcină!

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Testul de sarcina il poate cumpara oricine chiar si bunica de 80 de ani, farmaciste nu te intreaba cati ani ai...

| tuGatita a răspuns:

Sa fii la varsta la care poti vorbi! 4-5-6 ani in sus!

| doc69 a răspuns:

Nu se elibereaza testul de sarcina pe reteta si in functie de varsta il cumperi si gata.altfel hai sa zicem de bun simt, daca nu ti-a venit prima data ciclul, semn ca organele reproducatoare au ajuns la maturitate si poti sa procreezi pentru ce sa iti cumperi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zilele trecute am vazut o pustoaica de nici un metru ( 6 ani acolo ) cu o doza de bere in mana, chiar mai conteaza varsta pentru ei daca se face banu? Oricum un test de sarcina e doar un test.

| MrAlex a răspuns:

Nu conteazawinking te duci la farmacie si fara rusine, ceri ca na..sunt banii taiwinking

| EmaTanase a răspuns:

Pai eu stiu ca trebuie sa ai macar vreo 13 ani, si intri la farmacie si iti iei un test!

| Anonnymous a răspuns:

Nu trebuie sa ai o varsta anume. Inca se merge pe premiza ca daca esti mai mic/mica te-a trimis mami sa cumperi. Sper sa nu ai nevoie de test de sarcina decat atunci cand iti doresti sa ramai gravida happy.

| Fill0 explică:

Nu am nevoie de un test, era doar o intrebarebig grin
Multumesc oricumhappy