| Toxicandy02 a întrebat:

cea mai buna prietena a mea are un prieten(ma refer la prieten simplu nu la altceva) si ei doi se inteleg shuuuuper bine se potrivesc extrem de mlt dor ca prietena mea nu vrea sa fie mai mult decat prietena cu el (in ciuda faptului ca el a intrebat`o in vara asta daca vrea sa fie cu el)iar prietena mea a sps nu pentru ca nu i se pare potivit pentru ea. cica e prea uratstraight facenu ca urat da nu e asa,, bun"pentru eastraight faceadica frate el o place si e shuper simpatic iar ea ii da` cu flit.si ideea e ca si ei ii plare rau de toata chestia asta pentru ca ea tine mlt la el dar nu stie ce sa faca.
ajutati-ma serios ce as putea sa fac sa vb cu ei pentru ca priet mea il place si stiu asta dar nu vrea sa fie cu el din unele motive km ar fi ca ar rade multi de ea daca sa`r aflaca ca il are ca priet pe acel baiat. e o situatie complicata... vreau sa ii ajut sadhelp plz ...mersi:*

Răspuns Câştigător
| Roxxxannna a răspuns:

Nu ar trebui sa te bagihappy... ea daca este incapatanata. si daca il placea cu adevarat nu o interesa de faptul ca ea este PREA BUNA pentru el. Baiatul o fi simplu, da macar poate stie sa tina la o persoana. si sa o invete si pe ea ca iubirea nu consta doar in fizic happy. adica ***`... lasa-i sa`si rez problm iar el sa nu mai fie asa disperat daca ea nu`i da atentie. si ea sa lasa putin figurilesad ca nu rezolva nimic daca`i place de el macar putin sa stea de vorba in particular sa`si spuna sentimentele si sa ajunga la un acord. Chiar ar trebui sa faca asta. nu sa stea asa cum se zice " dupa cotitura" si sa astepta sa-i vina un print pe`un cal alb. happy funda?:d

3 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Buna!
De unde esti tu asa sigura ca prietena ta il place pe acest baiat si ar vrea sa fie mai mult decat amica cu el? Ce te face sa crezi acest lucru? Nu este oare totul doar in imaginatia ta?
Sa presupunem ca nu e happy.Ee, in cazul asta foarte urat din partea prietenei tale ca ii place un tip dar nu este cu el din cauza parerii celorlalti si din cauza a "ce va spune lumea". Stii cum se zice: Gura lumii nu o poti opri niciodata. Orice ai zice si orice ai face, vor continua sa comenteze pozitiv sau negativ.Nu trebuie sa ne ghidam actiunile in functie de ce va spune lumea.
Incearca sa vorbesti cu prietena ta si sa ii explici aceste lucruri.El in mod cert o place si daca si ea simte acelasi lucru atunci ce mai conteaza ce spun ceilalti?!
Va complicati degeaba viata oh go on!
Bafta si numai bine!

| zuzu a răspuns:

Prietena ta e o superficiala happy Iar tu nu ar trebui sa te amesteci :d. Lasa-i pe ei sa isi rezolve problema happy

| Hebi a răspuns:

Nu te baga lasa.i pe ei sa rezolve