| anonim_4396 a întrebat:

cer si eu o parere un sfat...am o relatie (joi vom face jumatete de an)asa... El e plecat de aproape 3 luni din tara dar se va intoarce de craciun insa am mici scapari de neincredere, el ma suna in weekend uneori si in cursul saptamani, beep in fiecare zi imi da, mesaje mai rar (el in general sms nu prea da) tin mult la dansul, il iubesc el mia demonstrat mereu ca ma iubeste mi-a dat multe sfaturi care m-au ajutat, de cand sunt cu el ma impac cu mama super bine ii zic mereu ce fac (nu chiar tot). De cand e plecat chiar daca au fost multe persoane care mi-au zis ca distanta ne va desparti ca el e mai mare (5ani) si nu se va intoarce la mine nu am ascultat pe nimeni si am stat singura nu am vrut sa ma implic intr-o alta relatie cu altcineva...Mereu cand vb imi zice ca ma iubeste ca abia ast sa se intoarca etc etc, il cred dar exista un "dar" nu stiu de ce pentru ca nu am motive tinand cont ca e jumatate de an de cand suntem impreuna dar niciodata nu ne-am certat sau sa ne despartim.credeti ca merita sa astept in continuare si sa nu ma gandesc la posibilitate ca distanta ne-ar putea desparti? multumesc

o zi buna

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca va intelegeti si va iubiti, normal ca relatia poate rezista si iubirea nu se va pierde, e foarte bine ca tineti legatura si ca te-a ajutat, prin asta arata ca ii pasa de tine si ca te iubeste.

| frumusica80 a răspuns:

Buna te inteleg sincer; vreau sa-ti spun ca si eu as plecata de un an alta tara si am pe cineva acasa an Romania sa nu crezi daca esti pe un alt pamant te schinba ceva nu draga mea, care iubeste adevarat si vrea sa faca ceva bine pentru cei ramasi acasa nu le trage inima sa faca ceva ce lear durea pa cei cei iubeste, la fel iubitul meu a avut un pic de frica cand am venit aici singura dar cu tinpul sa obisnuit si nu mai are teama nici un pic; ati spun ca daca te iubeste adevarat nu o sati grseasca cu nimic da asta tu trebuie sa stii.cat de mult te iubeste si nu te lua dupa lume ce vb ca este rea, daca nu stie ce vb mai bine tace nu? eu sincer cred ca te iubeste si nu-ti va gresi o sa vezi si nu te mai gandi la rau pune un pic si binele anainte. te pup paaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai trudito. tu singura spui ca nu -i spui chiar tot.deja de la prietenia voastra el pune doua caramizi, tu iei una. el pune doua, tu iei una., daci el se chinuie sa construiasca cu incredere tu darami cu buna stiinta. vrei parerea mea? mai du-te -n ...matiii.ca-ti bati joc de om si de increderea lui.