| Anghelina3456 a întrebat:

Buna, ciclul menstrual mi-a durat 5 zile in ziua a 6-a am luat escapelle, iar la 5 zile după mi-au aparut niste sangerari care dureaza deja 2 zile, e ceva normal? De obicei menstruatia imi vine pe data 30, 31,01, o sa mai am perioada fertila luna aceasta, si cand imi va veni urmatoarea menstruatie?

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Acum de la pastilă ai menstruația dereglata.

| Jonas94 a răspuns:

Sângerările sunt printre efectele secundare ale pastilei, dacă ai citit prospectul.
Este foarte posibil să-ți deregleze ciclul menstrual.
Nu mai lua pastila, decât în cazul în care bănuiești că ești la perioada fertilă și se întâmplă un accident.
Utilizarea excesivă a pastilei, poate provoca dezechilibre hormonale.
Și întotdeauna, citește prospectul.

| corbulalbros a răspuns:

Ce te-a motivat sa procedezi intr-un mod atat de ILOGIC, IRATIONAL si absolut IRESPONSABIL? incat sa folosesti INUTIL pastila de a 2-a zi Escapelle? Te poti astepta ca in mod absolut sigur, cert si precis in urma comportamentului tau de o crasa IMBECILITATE urmatoarele multe cicluri menstruale sa devina imprevizibile si menstruatile sa se produca cu totul...haotic.,,Durerile de cap'' probabil ca de-a dreptul ''insuportabile'', se vor manifesta de luna viitoare. Pana atunci Multa sanatate!