| Maya_8602 a întrebat:

cine imi spune si mie cum a fost primul sarut si unde s-a intamplat, sau povestea voastra de dragoste!
Dau funda si voturi! Fara raspunsuri jignitoare

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Primul meu sărut a avut loc la vârsta de 16 ani.
În drum spre casă,când mă întorceam de la discotecă.
Apropo,a fost şi prima oară când am mers la discotecă.
Amândoi am avut aceleaşi sentimente.
Şi a fost foarte frumos,plăcut chiar.
A ieşit atât de bine sărutul ăsta,astfel încât el nu a crezut că acela a fost primul meu sărut.
Cât despre povestea mea de dragoste...
Eu m-am îndrăgostit de un prieten din copilărie.
Şi la un moment dat trebuia să plec din ţară.
Aşa că am decis să îi spun şi lui.
Zis şi făcut.
Am vorbit cu el despre asta şi el a avut o reacţie... oarecum stranie.
Mi-a spus că sunt prea multe lucruri care ne despart.
Distanţa dintre noi doi(ne vedeam doar o singură dată pe săptămână).
A mai spus şi că lui îi plac fetele de moravuri uşoareşi doreşte să îşi bată joc de mine,deoarece eu încă sunt o fată pură...
Şi multe motive.
Dar ceea ce eu nu am putut uita nici în ziua de astăzi,,,
Este momentul în care el mi-a spus că nu-i genul de băiat care să se afişeze în public.
În fine,nu o mai detaliez.
Între timp,eu am plecat din ţară două săptămâni.
Şi când m-am întors,am mers în locul în care ştiam cu siguranţă
că-l voi întâlni,să-i urez La mulţi ani.
Şi atunci l-am văzut pe el sărutând o fată.
În văzul tuturor.
Care s-a dovedit a fi iubita lui.
Şi atunci,eu m-am retras.
Din pricina sentimentelor copleşitoare.
Fericirea lui e şi a mea,indiferent de circumstanţe.
Trecând peste şi scurtând povestea,eu încă deţin sentimente pentru el.
Dar el spune că sunt prea deosebită şi că nu doreşte să îmi rănească sentimentele.
Adevărul este că şi eu deţin o sensibilitate aparte.
Să mai adaug şi faptul că mama lui s-a opus în toată această poveste,din pricina situaţiei financiare,în ciuda faptului că părinţii noştrii sunt prieteni de-o viaţă?
Eu am scris o carte pentru el pe care am dorit să o public.
El a citit din ea şi a spus că am scris frumos despre el,deşi nu merita.
Am dorit să public această carte.
Dar nu mi-a permis situaţia financiară şi el nu s-a mai interesat despre asta,deoarece nu a fost aici.
Şi în plus,sora mea a citit toată cartea şi a spus că ea nu ar publica aşa ceva dacă ar fi în locul meu,deoarece povestea mea ar fi prea simplă.
Lucrul acesta m-a demoralizat şi am renunţat.
Acum,am atins şi eu un pas în calea nivelului său şi mama lui mă tratează altfel acum,într-un alt mod.
Dar mie mi-a scăzut tot interesul de implicare,deoarece dacă nu mi s-a oferit când am cerut,dacă el nu a fost lângă mine atunci când am avut nevoie de el,am renunţat la tot ce mi-a fost mai drag.
Şi ţin să menţionez faptul că eu am anumite temeri,motive pentru care nu doresc să mă implic.
Am atins acest subiect alături de el,însă nu i-am putut vorbi despre amintirile ce nu mă lasă să trăiesc aşa cum doresc,fără reţineri sau temeri.
Cam aşa sună povestea mea.
Aşa cum a spus şi sora mea,este mult prea simplă,deoarece nu este bazată pe o iubire consumată,ceea ce redă esenţa fiecărei poveşti şi face dragostea mai puternică.
Sunt mult mai multe lucruri de spus,însă am evitat să le mai menţionez,deoarece sunt lucruri ce îmi trezesc amintiri neplăcute.
Am zile în care adorm şi mă trezesc plângând fără ca nimeni să mai ştie,dar îmi şterg lacrimile şi merg mai departe cu speranţa în suflet,sparanţa în prosperitate, speranţa fericirii, speranţa mea.

8 răspunsuri:
| crysty08 a răspuns:

Afara plaua love struck eram uzi ne adaptoeam intr-o constructie sa zic asa tuna fulgera sinoi ne sarutam pasional ca doi nebuni:X

| Smeck15 a răspuns:

Big-ul meu Kiss. a fost cu o fata. d 15 ani. acum pe 20 feb. parca...happy inainte de ziua mea cu 3 zile...
o mangaiam pe corp. pe burticuta. pe spate. pana cand. am sarutat-o pe gat. si am urcat. pana la gulita. tongue

| WeedMan a răspuns:

Primul sarut a fost la varsta de 10 ani la o scara cu o fata mai mare cu 3 ani ca mine.Sincer pentru mine a fost ceva frumos dar nu stiu daca a fost chiar reusithee hee.

| roisin a răspuns:

Pai aveam vreo 11 ani si el 18 [nu comentati, va rog] si a fost si primul meu prieten. A fost foarte dulce si neobisnuit[el avea pierce in limba si in buza, pe stanga], pe acoperisul unui bloc. Era vara, stateam pe blocul lui si ascultam muzica, iar el din cand in cand isi mai lua bass-ul si exersa. A fost perfect pentru mine. happy

| xXxSimonikaxXx a răspuns:

Pai era intr-o zi cand m-am dus la ziua unui baiat de care imi placea fffffff mult si nu stiam daca si la el ii place de mine asa ca vroiam sa-l intreb dar imi era prea rusine cand am ajuns la petrecere ne-am distrat pana cand el m-a luat pe hol si m-a sarutat si a zis cai place de mine si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si eu i-am zis ca da, iar cand s-a terminat petrecerea el s-a oferit sa ma conduca acasa eu am acceptat si cand am ajuns in fata blocului m-a sarutat din nou si mi-a zis cas visul lui.blushingblushing:X sper ca ti-a placut povestea mea

| Beb a răspuns:

Pai sa zicem ca nu a fost tocmai cu persoana potrivita, dar eram prea curioasa sa aflu cum este big grin

Eram in clasa a7a, si o prietena de-a mea avea prieten, cateva fete eram geloase, pentru ca voiam sa stim si noi cum este, iar iubitul prietenei mele, mi.a facut cunostinta cu un amic de al lui.
nu mi se parea cine stie ce, si am refuzat sa stau cu el.big grin
iar intr.o seara venind de la scoala, acel tip a venit cu noi spre casa, si draga mea prietena [alta, cea mai buna prlove struck], m-a impins spre el sa vorbimchatterbox, si el m-a luat imbrate apoi de mana si m-a pupat, a fost un pupic pe buzebatting eyelashes, french kiss`ul nu a venit, pentru ca nu am stat cu ellaughing... si eram pe strada laughing)
cu un alt baiat s.a intamplat asta puppy dog eyes,
a fost frumos, cu mullllltii fluturashi in burtikpuppy dog eyes si muuulte emotiiiiiiiibig grin. si cu acel baiat am stat mai mult timp, dar povestea de dragost nu vreau sa mi`o amintesc pentru ca s.a sfarsitt ffffff urat sad...

pot spune despre a2a iubire din liceu day dreaming, prima s.a dovedit a fi nu chiar cum imi imaginam, desii credeam ca, cunosc acea persoana laughing,
a2a iubire a mea din liceulove struck, si actuala este ceva de vis day dreaming.
ne-am cunoscut printr`o cearta, de fapt eu m`am luat de el ca trantise ceva in clasa laughing, el invatand de dimineata in aceeasi clasalaughing, apoi mi.a aparut idul lui in lista si m-a intrebat ceva gen "tu esti aia cu tupeu in tine? smug". apoi am inceput sa vorbim sa ne mai cunoastem, si am deveit amici blushing.
la ziua liceului, el statea cu o alta fata, aceea nu a venit si am dansat aproape numai cu el... si de atunci nu am mai "scapat" de el laughing... Suntem impreuna dupa 7 feb. nu este mult timp, dar in acest scurt timp s.a dovenid a fi o persoana de nota 20.
Se poart super cu mine, ma alinta, ma rasfata, si face tot posibilul sa ma simt binee blushing. Il adoorr love struck

Si hai sa.ti spun si povestea prima iubirii din liceu laughing
Eu il cunoasteam de l majoratul sorei mele... de atunci am ramas amici, si cand ne intalneam [ieseam cu sora mea ca sa.l vadbig grin], el tot imi zicea "bobocio, la toaman te asteptam in liceu".laughing, etc.
Uite ca a venit si liceulll si da chiar el ma asteptalaughing, din a2a zii a venit la mine si m-a luat imbrate m-a sarutatbig grin,... la inceput totul era super okbig grin,. darr el este genul de persoana mai indiferent, mai mult pentru el. si am inceput sa ne racim unul de altul daca el nu venea la mine sa ma ia imbrate etcc, doar statea si se uita l mine...
ne-am despt odata, apoi la 2 saptamani ne.am impacat. dar impacarea n.a tinut mai mult de 1 saptamana pentru ca pur si simplu nu mergea, nu ne potriveam sad. am tinut mult la el. [2 luni am statsad]. si imi era greu sa.l uit, mereu il vedeam. Cand treceam pe langa el in liceu ne priveam fix in ochii, apoi el trecea si eu stateam si il priveam sad. si multe lucrui d.astea care faceau doar sa ma raneasca. Apoi am realizat ca suntem aman2 la o sceneta, liceulu organiza o activitatebig grin, unde evident ne gaseam defecte unul celuilaltlaughing, ne jigeam, ne certam, zbieram la el ca din kuza lui nu iese bine sceneta, el la mineee... profa ne datea afarabig grin, ne punea sa lasam problemele personale "afara" laughing, siteam ca mor atuncisad, il vroiam aproapesad, dar pana l urma n`am mai vorbit cu el deloc delocsad
nici acum, decat ne privim 4-5 sec in ochii si trecem unul pe lanag altul...
p.s. i-am dat un msj de ziua lui, si nu mi.a rsap, de atunci am decis ca nu mai are ce sa kute in viata mea un om atat de indiferent straight face.

Oricum acum el apartine de trecut, pentru ca prezentul este alaturi de CELALALT day dreaming

| ady9722 a răspuns:

Primu sarut a fost la vrst de 13 ani, la scl in fata cls a fost super, fata arata bine iar dupa ce ne-am sarutat toata lumea ne-a aplaudat.A fost superwinking

| bewer a răspuns:

Pai la o scara de bloc...ce sa zic a fost prea frumos