| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca ar mai trebuie sa ii dau o sansa? Deci m-a pus OFF pe mess, intru p celalalt id si avea la status TE IUBESC X [era numele unei fete pe care el a placutoo mult]...am inceput sa il iau tare, si acum imi pare rau pentru cuvintele alea spuse la nervi.Atunci el a zis ca nu e Y la pc, ci verisorul lui.Nu l-am crezut [pentru ca e stupid]si am inceput sa ma cert cu el.Peste cateva min avea la status: Baiiiii, ce va zis verisorul meu, ca a spus numai porcarii.
Am inceput sa ii cer o explicatie, si el a zis ca nu era el la pc, eu nu l-am crezut si i-am spus ca totul s-a terminat.[inca il mai iubesccc, mult]. Mia aratat mai multe convesatii etc.Acum nu ne mai bagam in seama, iar eu una nas vrea sa incep eu convorbirea.Adica sa ma bage el in seama.Credeti ca ar trebui sa ii acord a 2a sansa? Inca cred ca el a fost la pc pentru ca de unde stia verisorul lui de fata aia, si de ec m-a pus pe OFF chiar p mine? Ce ati face in locul meu?crying

Răspuns Câştigător
| Unffox a răspuns:

De ce te complicici atat?

El ti-a pierdut increderea, el sa ti-o castige. De ce iti pare tie rau? Daca tot nu se straduieste sa te convinga ca nu a gresit, tu ai tot dreptul sa fii suparata si sa-l ignori. Tu il ignori pentru ca ai un motiv, el face asta ca asa i-a venit.

Incearca sa nu te complici. Cand te vei indragosti cu adevarat vei fi destul de fericita incat sa poti irta, daca acum nu crezi ca poti sa ierti, e pentru ca nu este el cel care trebuie sa fie iertat.

^^

6 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Ori verisorul lui vrea sa va desparta ori iubitul tau te minte.Nu stiu ce sa zic...ii mai poti da o sansa daca chiar il iubesti asa mult, dar data viitoare nu mai lasa de al tine.Eu nu l-as crede dar e alegerea ta! Bafta

| ALeXsSaY a răspuns:

Mai eu zic sa ii mai dai o sansa pentru ca el nu a facut nimic rau straight face adica doar a vrut sa te faca geloasa, sa vada ce faci, sa vada daca mai tii la el si daca iti pasa. Facea si el pe interesantul si a facut toate fazele alea pentru a-ti testa gandirea sa vada cat de mult te intereseaza. Si dupa reactia ta cu sigurata si-a dat seama ca il placi mult si ca iti pasa enorm de el chiar si cu un status.asa ca tu ii dai o a doua sansa si vei vedea cum reactioneaza. Adica ii zici ca iti pare rau pentru acele cuvinte si ca ti-ai dat seama de intentiile pe care le avea el(sa te faca geloasa adica) si ca tu tii la el. Oricum, dupa acele reactii pe care le-ai avut, doar idiot sa fie sa nu isi dea seama ca il iubesti si ca iti pasa.winking Stai linistita, nu ar avea motive sa iti faca asa ceva, adica nu stiu, eu personal i-as zice unei fete in fata daca nu o mai plac nu sa o dau pe off, sa ii dau ig sau ceva si sa pun la status nu stiu ce tampenie ca oricum fata respectiva ar afla de la prieteni despre acele lucruri si nu ar avea sens. Tocmai de aceea nu cred ca era adevarat ceea ce a pus la status si a vrut doar sa te testeze, sa iti testeze iubirea pentru elwinking big grin sper ca te-am ajutat

| LittleRose a răspuns:

Ce se poarta chestia asta cu verisorul/fratele oh go on. Draga mea, e posibil ca el sa te fi pus pe off si apoi sa fi trecut verisorul lui la pc. Discutiile sunt totusi o dovada, desi nu prea solida pentru ca puteau fi amandoi la calculator mana in mana.Probabil te-a pus off ca tu sa nu vezi ca a pus numele fetei aceleia la status.In cel mai rau caz s-a combinat cu ea.Tot ce e posibil.Asteapta sa faca el primul pas.Iar daca nu, minciuna are picioare scurte si adevarul va iesi la lumina cand nu te astepti.Mult succes :*!

| ilenutzza a răspuns:

Unde ai dreptate ai dreptate chiar multe motive ai pentru al certa si ce spui tu in aceste randuri e chiar adevarat de unde stia el pe fata aia sau etc, parerea mea e ca poate a fost el si nu e frumos din partea lui dar na. Acum depinde de tine ce vrei sa faci dar daca sti sigur ca el era la pc si el a scris ce a scris poate ca el ar trebui sa te caute.

| BbyBoop a răspuns:

Buna.Poate cel mai bine ar fi totusi sa aveti o discutie, sa o pornesti tu(chiar daca nu vrei), pentru ca in felul asta nu mai stai sa te gandesti "A fost el la pc?","Nu a fost?","Mai simte ceva pentru ea?" etc.Si sa il rogi sa fie sincer cu tine, pentru ca nu are rost sa te amagesti.Mai bine afli adevarul, chiar daca doare mai tare.Si daca banuielile tale se vor adeveri,cred eu ca cel mai bine pentru tine ar fi sa incerci sa il uiti.Da,pare greu,imposibil, dar de ce sa iti petreci timpul suferind dupa cineva care nu te merita cand ai putea sa iti gasesti pe altcineva, sa va iubiti si sa fi fericita.Si in cazul in care veti decide sa va despartiti,nu il mai cauta, nu ii mai spune absolut nimic, pentru ca il va durea mai mult daca il ignori decat daca ii arati ca iti pasawinking Bafta si sper sa iei cea mai buna decizie. :*

| Puka_4498 a răspuns:

Pff mai ar trebui sa faci tu primul pas ptk,cred ca uh ai gresit in toata chesti asa. Daca ti'a dat mai multe convorbiri si alte chesti inseamna ca,chiar a fost varul luisad.Ar trebuie sa vb foarte serios pe tema asta am refer daca imi continuati sau nu [nu la aceasta poveste]Poate ca varsu a vr sa se certe[el] cu toti care erau in lista si pe tine ti'a dat off ca sa nu vezi status, sa nu te supere [varsu] asa credthinking Dar mai dai o sansa daca il iubesti mult, calca'ti odata pe orgoliu si impacativa:X