| Jose21 a întrebat:

Credeti ca poti ramane amica cu fostul tau iubit? Ce poti face in cazul in care tu mai ai sentimente pentru el? o zi buna va pup

10 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Asa este frumos. Dar eu nu sunt de acord cu asta. Nu as putea sa fiu doar amica unui baiat pe care l-am iubit.

pa, pa.

| Sophiie a răspuns:

Pai, si mie mi s-a intamplat sa fiu in aceiasi situatie ca si tine. daca mai simti ceva pentru el, fa cumva si afla daca si el mai simte ceva pentru tine. daca el mai simte ceva incearcati sa o luati de la inceput!winking
te pup, Anutza

| Roxynutza_7660 a răspuns:

Sincer si eu am ramas amica cu fostul un timp doar ca sa-l am aproape, dar sa stii ca e ff greu.asa nu o sa poti sa-l uiti niciodata.

| Vizitiul a răspuns:

Cu siguranta, poti ramane, dar pentru asta este nevoie de doi oameni maturi care sa poata constientiza ca, o relatie de iubire esuata nu poate influenta negativ o eventuala relatie de prietenie. In cazul in care mai posezi sentimente, nu poti face decat sa astepti, in timp se vor diminua, iar in final vor disparea.

| mgtow a răspuns:

Se poate dar daca mai simti ceva pentru el tu nu o lua in seama treaba sentimentelor ci treci peste ele ca cu timpul nici n-o sa mai simti nic pentru el asa patisem eu ca si tine fosta mea prietena a ajuns o panarama ba chiar sa imbarligat cu un rrom si eu mai vb cu ea cateodata

| Floreenofficial a răspuns:

Sigur ca se poate. ii spui ca nu mai simti nimic pentru el intr-un mod in care sa nu il ranesti.chiar e indicat sa ramaneti amici astfel suferinta va fi mai mica daca el se simte afectat de ex, macar stie ca il mai bagi in seama din cand in cand.succes!

| Zuzy a răspuns:

Cu siguranta poti.Eu cu exul meu am ramas ft buni prieteni. Mrg mai tinem unul la altul... Dar depinde noi am fost amici dinainte sa fim impreuna si ne.am decis : Dc sa stricam o prietenie doar pentru ca intre noi nu a mers nimic? Mi s. a parut ca am luat decizia buna si odata si odata puteti sa va impacati( ca iubiti ) pentru ca o sa fii ft mult in preajma lui... Cel putin asa mi s. a intmaplat miebig grin.

| Anonima_8669 a răspuns:

Asta am patit si eu.intr-un timp

clar puteti ramane prieteni.in timp o sati treaca.

Nu musia amici.prieteni e mult mai bine

si dac tu il mai placi. o sati treaca

]succes!:*

| Zenithf a răspuns:

In cazul in care v-ati hotarat sa va despartiti, aveti nevoie amandoi de un timp de "vindecare", in care cel mai rau lucru este sa va mai vorbiti. Odata trecuta "convalescenta", nu vad nici un lucru care sa va opreasca sa fiti amici, decat poate noile voastre iubiri. thinking

| olimpia_2275 a răspuns:

Eu si fostul meu iubit am ramas amici, desi afost putin greu dar am trecut peste! eu mi-am facut prieten si el si-a facut prietena si totul este ok.