| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca relatiile la distanta au vre un viitor?

Răspuns Câştigător
| InViataReala a răspuns:

Voi doi va potriviti.O sa mearga relatia.
Sper sa fiti fericiti impreuna mult, mult timp.

15 răspunsuri:
| Alexutza25 a răspuns:

Nu. Ce relaţie îi aia dacă nu comunicăm faţă în faţă? Şi în plus fiecare are nevoie de afecţiune, deci la telefon sau pe messenger nu prea poţi primi aşa ceva.

| ℓDℓ a răspuns:

Bineinteles ca au!
eu am o relatie la distanta de 5 ani.
daca e iubire si incredere...e totul.

| 1DPinkpOint a răspuns:

Da.Dar depinde si de cat de multe compromisuri sunt dispuse sa faca persoanele din cuplul respectiv.Eu personal cunosc un cuplu in care ambii parteneri sunt plecati in strainatate, el in Franta si ea in Spania de 7 ani de zile[la munca], si se vad doar in august.Adevarul e ca[,]cu cat se vad mai rar cu atat se cearta mai rar, si relatia lor va fi lunga! bineinteles, depinde de nervii fiecaruia.:d

| TomiiiTza a răspuns:

NU, e cea mai idioata si inselatoare relatie! Treceti mai departe! Pace!

| TheSearcher a răspuns:

Depinde ce distanta. Daca este din aceeasi tara, da. Daca exista vointa din partea celor doi, da, are un viitor. Vointa si incredere in principal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca cei doi nu ajung sa stea in acelasi oras nu cred.

| VampireBlood a răspuns:

Eu sunt din PH si el din Buzau!

| InViataReala a răspuns:

Daca va iubiti si aveti incredere unul in altul o sa mearga. Sper sa va iubiti foarte mult!

| Azµre a răspuns:

Depinde cât de strânsă este relația... niciodată nu se știe ce va ieși.

Răspuns utilizator avertizat
| Vibrations a răspuns:

Iubita mea e atât de grasă încât avem o relație la distanță

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea cred in asa ceva.
Daca te poate insela cand sunteti din acelasi oras sau sat de ce nu o poate face la distanta?
Te poti atasa foarte tare de o relatie in care comunicarea este baza si la o despartire dezamagirea sa fie imensa.

| 3udoareu a răspuns:

Eu nu cred. sincer. anul trecut plangeam si cantam o melodie trista pentru ca imi placea un baiat care sta la 500 km fata de mine si mi l-am scos din gand pentru ca e imposibil, adica na, daca el merge in oras cu prt lui si prt lui au si prietenele cu ei at el se va simti singur pentru ca uh in celalalt colt al tarii te simti la fel.e greu si e doar un exemplu, depinde foarte mult de varsta si de potential financiar ca sa faci naveta si daca chiar merita pers respectiva poti incerca dar eu nu cred ca merita.

| DanielaZambet a răspuns:

Nu cred in relatii la distanta.

| Sinistratu a răspuns:

Nu exista relatii la distanta... Duci nevoie de afectiune de la partener si nu poti avea de la telefon.sad