| alisa201921 a întrebat:

Bună. Credeți ca se poate trece peste infidelitate? Chestia e ca am aflat ca m-a înșelat într-un moment foarte greu al vieții mele … și simt o ură imensă. Cum ați proceda?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Cu greu se trece peste, depinde de fiecare persoana in parte.Ura va ramane acolo si in timp se va transforma in frica, proiectandu-se chiar si pe relatiile viitoare.Creierul tau va reactiona asa tocmai ca un mecanism de aparare, din frica sa nu mai repeti experienta cu actualul.Stiu ca e sfasietor si dureros, mai ales pe moment, dar incearca sa te convingi ca nu este vina ta si ca inclusiv astfel de experiente amare iti ofera lectii valoroase despre viata.Ah si ia in considerare sa mergi la un psiholog daca ai posibilitatea, pe viitor.Numai bine!

38 răspunsuri:
| Turbo223 a răspuns (pentru Negoiu):

Daca il iubeste il iarta si totusi putem zice ca daca el o iubea nu o insela

| Turbo223 a răspuns (pentru SpoiledBrat):

Femeia a zis ca se afla intr o perioada dificila din viata ei, daca tu te gandesti doar la nevoile tale inseamna ca esti imatur si narcisist. Sa nu uitam de generalizarea ta "tipic femeilor" laughing Bine ca dai vina pe ea dar tu nu cunosti situatia te ai trezit tu sa vorbesti, foarte inteligent.

regis
| regis a răspuns:

Se poate trece, dar nu merita efortul. Si de fapt trebuie sa te intrebi daca esti dispus sa faci asta mereu sau nu. Sunt cupluri care accepta infidelitatea ca facand parte din viață, dar in situatia in care este deranjant, nu merita efortul de a trece peste.

| Turbo223 a răspuns (pentru alisa201921):

Mai rau. Nu l cunosc, dar o sa suferi si daca ramai si daca stai.Depinde de tine cum gestionezi situatia. Daca nu l prindeai si acum te insela

| SpoiledBrat a răspuns (pentru Turbo223):

Cine ești tu apărătorul femeilor ultimil virginica?

| Turbo223 a răspuns (pentru SpoiledBrat):

Numa tu intelegi ce ai scris acolo big grin

| FreddieM a răspuns:

Flirtul eventual online, ok, se mai poate trece cu vederea, chiar dacă e destul de grav, dar infidelitatea nu, niciodată. Mereu m-ar bântui acel sentiment de frustrare și trădare.
De ce nu faci altfel, fii isteață si întoarce situația în favoarea ta, rămâneți împreuna dar în condițiile care le decizi tu. Și poți să-i ceri și luna de pe cer, va face pe draq în patru sa ți-o aducă, sau te va pierde.
Tu nu ai nimic de pierdut, oricum el este o epava în ochii tai, și pana la urma ori va deveni cățelușul tău ascultător, ori își ia talpasita, ca merita bastardul. Scuze de limbaj, dar tipul asta de persoane ma dezgusta.
Cheers

| Lukasssz a răspuns:

Nu se poate trece peste infidelitate de regula.Doar din potrive materiale se poate trece!