| byby_5696 a întrebat:

credeti in dragostea adevarata? dragostea la distanta sau e la fel ca si acel priverb:"Ochi care nu se vad se uita-n totdeauna", asa-i? din propria experienta, funda

Răspuns Câştigător
| xButterflyxX a răspuns:

Eu cred in dragostea adevarata. Relatiile la distanta pot exista, atata timp cat intre parteneri exista incredere, fidelitate, sinceritate si iubire adevarata. Trebuie sa fie si posibilitatea de a se vedea, este un sentiment placut, mult mai placut atunci cand iti vezi persoana iubita dupa un anumit timp.happy.

7 răspunsuri:
| kidulinha a răspuns:

Din proprie experienta : Cred in dragoste adevarata iar ochii care nu se vad chiar se uita...

| CrazySoursD a răspuns:

Nu.chiar de loc. iubirea la distanta parca e mai frumoasa happy intalnirile sunt mai romantice si exista mai multa incredere. unii oameni stau la cativa pasi distanta, sunt impreuna si de abia se vad sau nu stiu ce sa faca impreuna, asa la distanta.se creeaza o dragoste mai mare, un dor mai puternic.o zic din propria experienta happy

| mgtow a răspuns:

De uitat nu se uita dar ramane putin de gust amar, oricum in viata avem multe de indurat.

| didiDia a răspuns:

Din punctul meu personal de vedere, ochii care nu se vad nu se uita. Daca pentru mine cineva a fost si este foarte important, asa va ramane, chiar daca nu-l mai vad o anumita perioada de timp.(chiar si de ordinul anilor)

| OneLa16 a răspuns:

Mda,eu cred,De ceva timp sunt impreuna cu un tip care este plecat in spania,ne-am vazut vara trecuta a stat la nio o saptamana,a trecut mult timp noi inca suntem impreuna.Vb in fiecare zi, ne aducem aminte de ziua cind neam cunoscut, ochii nu se uita.

| AdinaCrissa a răspuns:

Buna.
Nu stiu ce sa zicthinking Si eu am o relatie la distanta(el e in alta tara). Suntem impreuna de 8 luni si ne intelegem super! E adevarat ca e greu si simti ca vrei sa renunti ca sa nu mai suferi...dar cand stii ca se va veni momentul revederii...parca iti da sperantahappy
Acum depinde de fiecare relatie, depinde de parteneri, depinde de sentimente.
Trebuie sa existe o iubire strans legata, incredere si respect.
Astea sunt de baza.
Si proverbul care spune ca "Ochii care nu se vad, se uita", in unele cazuri poate sa se adevereasca si in alte cazuri, nu.
Te-am pupatkiss

| Chinchila a răspuns:

Intr-o relatie la distanta e foarte greu daca nu exista incredere.Dar si cat de frumoase sunt intalnirile:X