| anaa943 a întrebat:

))Buna:! cum sa.i dau de inteles unui baiat ca il plac. S.ar putea sa ne intalnim la mare pe plaja deci ce va idei.:?

3 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

Nu e nici un secret, intalniti-va serviti o cafea impreuna si discutati totul va decurge de la sine.Ai incredere in tine si totul va fi bine.

| iluminous a răspuns:

Incearaca sa petreci timp cu el cat mai mult. uite cateva trucuri. cand mergi in apa,invita-l doar pe el. cand mergi sa iti cumperi ceva,la fel. cand va retrageti dupa plaja,ramai cu el in urma,vorbeste-i.
Acum sa ne rezumam un pic la limbajul nonverbal. Priveste-l in ochi,cand el observa asta,lasa-ti privirea incet jos,incearca sa pari timida,si zambeste usor.
cand discuta cu tine priveste-l atentie si incaerca sa pari cat mai interesata de ceea ce iti spune. Si ce este cel mai important poti sa ii faci complimente. daca ramai doar tu cu el pe plaja,cand intrati in apa,rine-l de mana, cand sunteti pe plaja, pune-te langa el si joacate cu mana pe trupul lui. Din toate aste cel putin una va merge. Alege tu pe care te axezi. Acum el trebuie sa fie autist sa nu isi dea seama ca il placi laughing)). La un moment dat, va reactiona si el. te va saruta, se va da la tine.

| catosp a răspuns:

Il rogi pe "O domnule Castor" sa-ti de-a cea mai buna pasta de dinti.te speli pe dinti cu ea..si cand te duci la plaja te pozitionezi astfel incat unghiul de incidenta sa fie egal cu unghiul de reflexie, si gata...Bang! l-ai orbit..acum i-ai dat de inteles..ca te speli des pe dinti.