| Fabio_Fabio_1992 a întrebat:

Cum sa imi schimb look-ul? Cum sa fiu mai atragator? Mai frumos, observasem ca nu am succes la fete...Sunt inalt, 1.75, am 70 kg, sunt brunet, arat bine si la fata. Nu am defecte.dar ma mir ca fetele nu ma cam plac, ele au fite in cap, se uita la cei musculosi, mai super-artificiali, mai sexy. Aiurea. As schimba ceva la mine. Nu stiu ce conteaza pt fete la un baiat. Cred ca primul e: Frumusetea. Al doilea lucru: Sa aiba bani. Clar. Interesele sunt la moda.

7 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Nu ai defecte, esti un tip intelept si te pricepi si la femei. Barbatul ideal...

Coboara de pe piedestalul ala pe care te-ai urcat singur. Degeaba arati bine. Narcisismul si superficialitatea te strica. Si fix de asta nu ai succes la fete. Nici macar la alea la fel de superficiale ca tine. happy

Răspuns utilizator avertizat
| xjkl a răspuns:

Nu te schimba. Într-o zi o să găsești pe cineva care o să te placă așa cum ești.

| aquarising a răspuns:

Cum sa fii mai atrăgător
- încearcă să fii mai amuzant, dar nu ofensiv
- fă-ți prieteni atragători (asta te face şi pe tine să pari mai atrăgător)
-

| aquarising a răspuns:

*dacă vrei o persoană superficială e uşor, ia-ţi nişte pantofi sport precum adidas, blugi fit, un tricou/sweatshirt şi o jacketă bomber/de piele +ceas, freză la modă;
*fă-i complimente "adevărate"( nu-i spune că e drăguță, că asta-i spun şi mătuşile, spune-i ce păr mătăsos are, spune-i ceva ce nu i se spune de obicei);
*apreciază ce apreciază ea;
*ascultă ce spune (serios spun, chiar dacă ydgaf şi eşti plictisit de ce spune, totuşi dacă aşa stă treaba ai putea să încerci cu o persoană pe care o placi, zic şi eu)
*aminteşte-ți ce-ți spune (măcar mâncarea favorită şi ziua de naştere)
*nu o stresa/ nu-i da toata atenţia ta tot timpul ( când vorbeşti cu ea fii acolo, dar nu-i scrie mesaje de cateva ori pe zi)
*dacă treaba nu merge, treci la următoarea (+vorbeste/flirteaza cu doua tipe in aceeasi perioada, dar subtil)
*iubeşte-te şi vei fi iubit
*întreabă-te dacă tu o placi prima dată!
*f^ck 'em bitcheeeeess

| EzeQuielz a răspuns:

Fi tu însuţi, cum a zis şi 9octombrie, nu te mai schimba.

| lolyanna a răspuns:

Conteaza mult si mediul in care stai si genul de persoane ce te inconjoara si care sunt principiile lor,insa parerea mea este ( fiind fata) ca totusi caracterul conteaza cel mai mult,normal,aspectul fizic joaca si el un rol important,dar atata timp cat omul este ingrijit si intr-o forma fizica destul de buna(mi se pare ca tine de vointa si autocontrol,nu poti schimba atatea lucruri in viata asta,dar kilogramele chiar le poti controla *mici exceptii oamenii care chiar au probleme de sanatate,dar ei sunt asa de putini cumparativ cu numarul celor care baga scuza asta la inaintare) e ok,cam totul se rezuma la caracter.Mi se pare ca iei ca atare ce se vehiculeaza pe net despre apetenta femeilor pentru bani si interese,da, sunt si astfel de fete, da le cam vezi de la o posta, dar procentul lor crede-ma ca ii mic.Atatia tipi ce nu arata bine,da care is amuzanti, deschisi, carismatici au prietene ce poate sunt "peste nivelul lor". Lucreaza la comportament si atitudinehappy poate gresesc, este numai opiniea mea, bafta!