| deathnote13 a întrebat:

Buna cum sa uit fostul prieten la orice pas dau de poze de ale lui de mici lucruri, chiar cind sunt cu actualul prieten in gind imi zic el nu facea asa nu spunea asa si etc.cum sa il uit ca nu mai pot?

Răspuns Câştigător
| raluca0306 a răspuns:

Buna..Sunt (aproape) in aceeasi situatie ca si tine, exceptand faptul ca sunt cu cineva acum. De doar o zi, am fost parasita si crede-ma ca mi se rupe sufletul.Dar chiar nu ai ce sa faci..Sti cum e vorba aia: Daca e sa fie al tau,se va intoarce! Daca nu,inseamna ca a fost doar o simpla relatie. Faptul ca il compari cu actualul tau prieten,nu e un semn bun. Inseamna ca nu ai nici un sentiment fata de respectivul sau poate ai doar o simpla atractie fata de el. Eu zic mai bine, sa fi singura momentan, sa incerci sa-l uiti fara sa fii cu cineva pentru ca daca nu, la orice pas iti vei aduce aminte de el, comparandu-l cu actualul prieten.In timp a-i sa il uiti, daca incerci sa nu te mai gandesti la el, sa eviti sa-l vezi, sa-i vorbesti, etc. Numai bine! sper ca ti-am fost cat de cat de folos. Faza e ca te inteleg foarte bine.

2 răspunsuri:
| danielcoman32 a răspuns:

Combina-te cu altul, eu sunt disponibil, adauga-ma pe mes sa ne cunoastem

| AfB a răspuns:

Eu zic sa nu te mai strofoci atat, lasa lucrurile sa decurga normal. Nu`ti mai impune sa-l uiti. Incearca sa-l descoperi pe actualul si nu incerca sa-ti descoperi fostul in el.