| anonim_4396 a întrebat:

Bunabig grin.Deci nu prea stiu de unde sa incep.Problema este ca in grupul meu de prieteni sunt o groaza de "telenovele".
1. Una din prietenele mele cele mai bune este indragostita de un an de un baiat, si mai sunt alti doi baieti care o plac. Unul din ei chiar o iubeste, ii face declaratii si chestii de genu', insa ea il poate vedea numai pe baiatul de care este indragostita.Acel baiat care o iubeste foarte mult l-a sunat pe cel de care este indragostita si i-a explicat situatia, iar el nu o place. Ce as putea face eu/ea/el in situatia asta?
2.Am o prietena care a fost indragostita foarte mult timp de acelasi baiat de care era indragostita si cealalta, i-a marturisit asta si el nu o place, ba chiar din contra este cu o fata. Ce ar putea face ea ca sa il uite?

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Pai la 1 nu prea ai ce face, doar sa ii explici ca nu are ce face, dragoste cu forta nu prea se poate... Spune-i sa isi caute alt baiat ca, cu asta nu are sanse...
2. Pai asta e o intrebare cam fara sens, ce poate face ca sa il uite? Pai isi face si ea un prieten de care sa ii placa, isi cauta ocupatii noi si interesante...
Sper ca te-am ajutat! Funda? Plzz

1 răspuns:
| Elisa a răspuns:

1. I poti arata intr-o zi prietenei tale ca prietenul ei nu o place punand o fata sa il puna la incercare.

2. Ca sa uiti un baiat nu e chiar asa de usor. Trebuie sa nu te mai gandesti la el si la clipele frumoase care au existat intre voi.

Fundita?