| 2Anonim3 a întrebat:

Bună! Da sunt tot eu, paranoia. Au trecut 3 luni de la ultimul contact sexual, la ecografie transvaginala nu se vede nici un bebe. Întrebarea mea este, dacă merg și fac un beta hcg este ok? Ar fi cam 12 săptămâni de sarcină dacă ar fi calculat așa. Eu pe la 10 săptămâni am fost la o ecografie transvaginala și doctorul s-a uitat puțin și a zis ca nu sunt însărcinată. Pot să fac beta hcg ul acum? E OK? Iese o sarcina extrauterină la testul beta? Sau ce să mai fac? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Buna din nou happy fa testul hcg si test de sarcină in fiecare săptămâna dacă așa te simți mai bine știind ca nu ești însărcinată, poate cand vei vedea atâtea teste negative, vei crede.
Dacă imi permiți sa fac o mică glumă, fără răutate happy cred ca abia peste 6 luni când se vor face 9 luni de la contactul sexual, abia atunci vei realiza că nu ești gravida si să îți treacă paranoia cu adevărat laughing scuze dacă te-am supărat, e o gluma.
Dacă era extrauterina se vedea la eco, si dacă era normală se vedea, 2 doctori nu aveau cum sa greșească amândoi, ai încredere în doctori, dacă ti-au spus ca uterul e gol, e gol. Simptomele tale cu sânii si sangerarea sunt de la tratament si de la dereglări hormonale, ai zis chiar tu ca nu aveai ciclul regulat, deci, ciclul neregulat vine când vrea el, nu are o dată anume.

| 2Anonim3 explică (pentru Madaxo97):

Eu sunt paranoia rău? Asta mă gândeam și eu acum, ca poate pe la 7 luni ma conving ca nu am nimic? Eu mi-am pus semne de întrebare pentru ca fix după actul ala menstruatia a luat o razna și sânii la fel

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu intelg ce sens mai are sa-ti raspundem tie, odata ce o faci pe proasta si continui sa pui intrebarea asta la nesfarsit?
Intentionezi sa-ti bati joc de noi?

Ia femeie si citeste raspunsurile noastre:
https://www.tpu.ro/utilizator/aaykko/intrebari/

| 2Anonim3 explică (pentru Violleta2022):

Da nu trebuie să mi răspunzi dacă nu vrei, ce vrei?

| Violleta2022 a răspuns (pentru 2Anonim3):

Apela la BUNUL SIMIT (daca-l ai) sa nu mai repeti intrebarea, fiindca te putem raporta si ti se poate bloca contul pe acest forum.

| 2Anonim3 explică (pentru Violleta2022):

Păi puteți să omiteți întrebările mele dacă vă deranjează așa de mult, zic. Mulțumesc pentru toate răspunsurile dumneavoastră?

| Miruna333 a răspuns:

Eu nu stiu cum mai faci sex daca iti este atat de tare frica de o sarcina. Daca ai facut protejat, lipsit de accidente, nu aveai de ce sa te temi, + sa zicem un test pentru linistea sufleteasca, dar degeaba, trebuie nici sa nu iti mai treaca prin cap acest scenariu. Dar sa te duci la 2 medici, sa treaca 3 luni si sa tot continui cu asta, e nasol tare, iti dauneaza rau. Asa vei reactiona de fiecare data? Lasa paranoia si fii matura de acum incolo. Intelegeam sa iti fie arat de frica de BST, dar nu de o sarcina inexistenta

| 2Anonim3 explică (pentru Miruna333):

Păi mă îngrijorează lipsa menstruatiei cel mai mult, de asta sunt așa paranoia și colorarea mamelonului

| Miruna333 a răspuns (pentru 2Anonim3):

Pur si simplu este dereglare. daca nici in ginecologi nu ai incredere, atunci in cine sa ai? Daca tot nu iti vine, fa alt control. Insarcinata nu esti. O prietena acum cativa ani nu ii venea luni intregi, si niciun copil

| 2Anonim3 explică (pentru Miruna333):

Dar mi se pare ciudat ca fix după contact să se întâmple asta, dar de mamelonul puțin colorat ce puteți să îmi spuneți? Tot de la dereglare e?