| anonim_4396 a întrebat:

Buna, daca am facut sex cu prezervativ inseamna ca m-am dezvirginat? Sau doar daca fac fara ma dezvirginez? Nu mi s-a rupt ata

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dezvirginarea reprezinta de fapt un concept psihico-mintal care se intipareste in memoria oricarei persoane in momentul in care intretine primul act sexual real, adica din momentul in care este introdus penisul in vagin, cu sau fara prezervativ montat pe el. In privinta ruperii frenului penian care in termreni populari este denumit ''ata'', ''frau'' sau ''capastru'' trebuie sa afli si sa intelegi ca acel tesut dermatic se poate rupe NUMAI in cazul in care este foarte scurt din nastere (frenulum breve) sau atunci cand frenul este afectat de boala. In cazul a circa 80-85% dintre toti barbatii activi sexual, ''ata'' ramane intrega, intacta, poate putin intinsa intreaga viata. Prin ruperea accidentala sau uneori intentionata dar cu totul iresponsabila a "atei", respectivul baiat/barbat in nici un caz NU se dezvirgineaza asa cum cred sau vehiculeaza inca multi aceasta ideea complet imbecila, ci din nefericire acel baiat devine posesorul unui penis ''MORT''/INERT, care este complet lipsit de sensibilitate si excitabilitate. Este bine sa stii ca prin acea teaca care este de fapt o "teava/un tub" trece un vas de sange important care iriga suprafata fina si super sensibila a glandului (capul penisului). In cazul ruperii frenului se rupe automat vasul de sange care trece prin interiorul frenului, si drept urmare se intrerupe/dispare irigarea supafetei penisului cu sange. Din acest motiv piele fina care acopera glandul se zbarceste si isi pierde luciul, elasticitatea, excitabilitatea, dar mai ales dispare sensibilitatea oferita de senzorii existenti in acea portiune de pielea fina a glandului. Acest lucru este un fapt dovedit, fiindca se produce in cazul barbatilor al caror penis este circumcis. Asa ca ar fi bine sa te rogi sa nu patesti si tu la fel. Multa sanatate!

| Anonimzews0969 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc pentru raspuns!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai facut sex cu penetrare in vagin, indiferent ca-i cu sau fara prezervativ, tot deflorat se cheama, ca termenul de "dezvriginat" este ceva mai complet decat actul sexual in sine.
In orice caz, virginitatea ta a zburat, odata ce ai avut sex!

| Emilian65 a răspuns:

Te poti dezvirgina in ambele cazuri daca intretii reletii sexuale cu o fata. Ata, de care vorbesti, se poate rupe sau nu. Nu este nici o problema daca nu se rupe.

| Plato a răspuns:

Da, se pune.
Nu, ata nu trebuie sa se rupa neaparat.
Cati ani ai de intrebi ridiculitati?

| Rd79 a răspuns:

Tu faci misto de noi?

| Gofigi a răspuns:

Ața nu ii obligatoriu sa se rupă

| ciocanelul69 a răspuns:

Ge-ni-al, nu am cuvinte