| TeodoraIoana15 a întrebat:

Bună! Dacă am luat pastila de a doua zi după 12 ore de la contactul sexual, iar imediat după luarea pastilei am avut contact sexual neprotejat sunt șanse să rămân gravidă?

3 răspunsuri:
| Robert2526 a răspuns:

N-am auzit niciodata asa ceva. ai repetat greseala atat de rapid?happy

Nu sunt sanse sa ramai, dar ai multe alte probleme...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai facut o prostie cît tine de mare nu trebuia sa iei deloc nici o pastilă, o sarcina se vede pe testul de sarcina abia dupa 21 de zile de la xontactul sexual nu la 12 ore sau a doua zi, trebuia sa astepti sa treaca toata luna octombrie, faceai la inceputul lunii viitoare test de sarcina si vedeai rezultatul, putea sa fie negativ sa nu fi deloc insarcinata, acum ti ai dereglat ciclul menstrual si tot organismul, ce varsta ai?