| raluuka a întrebat:

Daca am luat pilula de a 2. a zi, mai am sanse sa raman gravida?straight face.

Răspuns Câştigător
| Bandyta a răspuns:

Nu ramai gravida daca ai luat-o in maxim 72 de ore de la consumarea actului sexual, ai grija sa nu-ti faci un obicei din asta, pastila se ia de maxim 2 ori pe an, la intervale lungi de timp...cel mai bine ar fi sa te protejezi, sunt atatea metode acum

4 răspunsuri:
| hotshotb a răspuns:

Nu.Tocmai de asta a fost inventata.Atat timp cat ai luat-o a 2 a zi si nu dupa 3 saptamani.

| crissz a răspuns:

Sint diferite pastile, sint unele care aktioneaza si dupa 3 zile,.dar cel putin poti so iai in 72 de ore, asa ca stai fara griji

| raluk018 a răspuns:

Daca ai luat-o la timp pe prima,si pe a doua, vezi ca sunt la set de doua, atunci nu ramai gravida.