| Ismc123 a întrebat:

Dacă azi mi s-a terminat menstruatia, e bine sa faci sex (protejat) mâine sau poimâine?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti face neprotejat cateva zile. 10 zile, socotind si prima zi de ciclu.

| Violleta2022 a răspuns:

Sex protejat poti face intotdeauna, chiar si in perioada fertila sau in timpul menstrei.

| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia in care este folosit mereu prezervativul, in acel caz sexul poate fi intretinut in fiecare zi a ciclului menstrual. Poti sa intretii acte sexuale atat in timpul zilelor de MENSTRUATIE cat si in cele 5-6 zile ale PERIOADEI FERTILE. In concluzie poti sa accepti sa faceti sex in urmatoarele zile fara nicio retinere. Multa sanatate!