| Biancasata a întrebat:

Bună, dacă după actul sexual am observat o sângerare și apoi s-a oprit ce poate însemna? Menstruația trebuie sa îmi vina zilele astea

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarea amintita poate sa porneasca din cauza existentei unei leziuni, fisuri, sau a unei rani preexistente care s-a redeschis in urma intinderii bruste a muschilor vaginului :
-- in urma unei penetrari butale/violente sau fortate a vaginului,
-- un penis mult prea groas comparativ cu largimea unui vagin -- -- lipsa unei pregatiri adecvate pentru a fi intretinut actul sexual,
-- sau in lipsa unui preludiu suficient de lung si corect efectuat, mucoasa vaginului sa ramana ne/insuficient de bine lubrifiat si astfel sa persiste starea de VAGIN USCAT aproape NELUBRIFIAT
In consecinta pot fi destul de multe cauze care pot sa provoace /sa produca escoriatii, julituri, fisuri sau chiar rupturi ale muschilor vaginului care pot sa sangereze in timpul penetrarii. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Marius22222222222 a răspuns:

Inseamna ca ai un spirit de observatie foarte bunwinking

| Biancasata explică (pentru Marius22222222222):

Adică

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Biancasata):

Iti zic in privat