| Marbella188 a întrebat:

Buna, daca el s-a terminat la mine in mana si la el pe burta iar dupa ne-am sters cu o carpa care nu era umeda, dar nu mai aveam nimic pe mana, si dupa ce am ajuns acasa la vreo jumatate de ora am fost la baie dar am uitat sa ma spal pe maini, doar m-am atins acolo jos cand m-am sters cu hartia, se poate sa raman gravidA? P.S. sunt in a 5a zi de ciclu

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU, NU si inca o data NU. In cea de-a 5-a zi a ciclului menstrual, in primul rand :
1. ) NU esti in perioada fertila,
2.) NU a mai putut sa fi existat sperma pe mana,
3. ) NU poate sa existe o probabilitate de formare a sarcinii mai mare de 2-3% in aceasta a 5-a zi a ciclului menstrual, chiar si daca ar fi fost ejaculata IN VAGIN intreaga cantitate de sperma.
In concluzie raspunsul este categoric NU, dar pe de alta parte indemnul ar fi cel de a incepe sa va informati in privinta protectiei si preventiei pentru a nu avea surprize dintre cele mai neplacute. Multa sanatatE!

7 răspunsuri:
| MishuD a răspuns:

Nu, nu poți, nici o șansă!

| LPCTSTR a răspuns:

Ești grav dezinformată!
Spermatozoizii după 5 minute de expunere la aer sau apă, mor.
Și chiar dacă au exista pe mână la acel moment, sprmatozoizii de pe mână erau deja morți.

| Marbella188 explică (pentru LPCTSTR):

Am citit ca daca nu te speli cu apa si sapun, bine, ei pot trai si zeci de minute, o ora.
eu m-am si imbracat, adica mi am sters mainile si de mai multe, dar tot mi-e frica, doar cand am ajuns mi am dat cu apa pe maini ca sa mi dau pe par, dar am uitat sa ma spal

| CodrutElian1990 a răspuns:

Intrebare la radio Erevan: Este posibil sa lasi o fata insarcinata de la distanta?
Raspuns: Da, cu conditia ca distanta dintre voi sa fie mai mica decat lungimea penisului.

Am scris asta poate citesc si altii care pun asemenea intrebari.

| GoldenZenith a răspuns:

Nu, nu ramai insarcinata. Ca sa se intample asta trebuie:
1) sa fii in perioada fertila.
2)ca el sa ejaculeze in interiorul tau.

Orice alt caz de genul prezentat de tine nu prezinta risc de sarcina. Documentati-va, copii! Sexutul e usor si frumos de facut, dar foarte periculos. happy

| 90210 a răspuns:

Nu

| barosanu69 a răspuns:

Lol laughing