| iongabriel1 a întrebat:

Buna, daca fac sex cu iubita mea si ejaculezi in ea, si după 21 de zile o las însărcinată, deci dacă e deja însărcinată, nu mai avem voie sa facem sex sau sa mai ejaculezi in ea?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Poți s-o faci oricând și oricum (dacă nu e contraindicat de către medic). Va trebui doar să adoptați alte poziții.

| Emilian65 a răspuns:

Sexul in timpul sarcinii este admis pana aproape de nastere. Deci ai voie sa faci sex pe toata perioada cat iubita este gravida.

| sofisis a răspuns:

Sexul in sarcina se va opri doar daca sarcina e cu probleme si asa recomanda medicul. In rest, poti face sex

| MihaiNicu23 a răspuns:

Sexul cu o gravida nu este contraindicat, nu afecteaza cu nimic sarcina deci puteti sa faceti in continuare sex.

| HazelEyes77 a răspuns:

Numai in cazul in care medicul descopera ca e sarcina cu risc de avort spontan, nastere prematura, placenta previa sau alte probleme obstreticale va va interzice sa intretineti relatii intime. In rest relatiile sexuale pe timpul sarcinii nu constitue un pericol pentru fat si daca gravida se simte ok odata cu cresterea burticii acestea se pot prelungi pana aproape de nastere.