| pastilutecolorate a întrebat:

Daca faci sex cand esti pe stop fara sa te protejezi:-s cate posibilistati sunt sa ramai insarcinata`?straight face

Răspuns Câştigător
| answer a răspuns:

Posibilitatile sunt chiar mari, peste 15% si nu putini au fost cei care au crezut ca e safe in perioada sa o faca neprotejat, dar s-au inselat! Plus ca sunt extraordinar de multe riscuri de a te infecta cu vreo boala sau sa te alegi cu vreo infectie de sa nu iti mai trebuiasca sex cu lunile! Asa ca nu te mai prosti si pune mana de te protejeaza daca vrei sa o faci in perioada!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu așa te respecți, în astfel de momente din lună să ai contact sexual!
Riscul infecției este extrem de mare, pe vremuri de mult apuse se considera o metodă contraceptivă, nu se cunoșteau metodele de acum.O femeie nu poate avea și menstră și ovulație în același timp!
După menstră nu se instalează în secunda doi perioada de fertilitate, ci apare după 2-4 zile în funcție de numărul de zile de sângerare (3-5 zile).
Șansele sunt zero!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| SociallyDepressed a răspuns:

Daca faci sex in timpul menstruatiei, in cazul unor boli cu transmitere sexuala, sangele creste riscul infectarii; in plus, colul uterin fiind deschis, permite bacteriilor sa ascensioneze spre pelvis.Nu se poate elimina total riscul unei sarcini, deoarece sperma poate rezista in sistemul reproducator pana la 3 zile.

| TommyMiller a răspuns:

Lasand deoparte ca e gretos(sange si multe alea)pentru fata e mai excitantdar pentru. baiat exista pericolul de a face o infectie deoarece corpul tau elimina "multe" odata cu sangele...probabilitatea sa ramai insarcinata este mica, nu ai ovulatie

| baby_1864 a răspuns:

In mod normal, conform teoriei, in timpul menstruatiei nu este posibil sa ramai insarcinata pentru ca nu exista ovulatie. Practic insa, posibilitatea aparitiei unei sarcini ca urmare a intretinerii de relatii sexuale in timpul menstruatiei exista, deoarece exista ovule neeliminate care pot fi fertilizate

| mada_5472 a răspuns:

Nu te juca cu focul! Da exista! Mai ales cand ai un ciclu neregulat. Nu stii niciodata cand se intampla, asa ca mai bine foloseste prezervativul.

| mada_5472 a răspuns:

Da exista, mai ales cand ai un ciclu neregulat asa ca nu te juca cu focul. Mai bine foloseste prezervativul.

| andytuu a răspuns:

Din cate stiu eu la scoala profa de bio ne-a spus ca odata ce esti pe stop si intretii relatii sexuale sunt sanse de 1% sa ramai insarcinata...chiar si mai putin.asa ca nu te mai ingrijora atatwinking

| CpD_7817 a răspuns:

Gabi 87 esti nebun laughing))) sa mor eu esti tare omule laughing))