| Cristina_Georgiana_1999 a întrebat:

Daca prietenul meu sa jucat cu penisul la intrare la pasarica, nu si-a dat drumu in mine, sunt gravida?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce ai permis acest lucru sa se intimple? Sexul se face doar in cadru casatoriei, si joaca aceea de care tu vorbesti, tot sex se numeste, ca daca el a ejaculat in zona vaginului tau, este de ajuns o singură picatură de sperma sa ajunga in vagin si poti ramine insarcinata, ca de obicei inaintea spermei propriuzise, curge lichidul preejaculator menit sa lubrifieze penisul, dar si acel lichid preejaculator contine o multime de spermatozoizi activi, care in contact cu vaginul fetei se reproduc. Deci in concluzie, fa un test de sarcină ca sa scapi de îndoieli, ce vârstă ai? Dar baiatul?

| akiki a răspuns:

Sanse exita, dar sunt mici

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred, dar nu se stie niciodata!
Penisul mai elimina niste picaturi de lichid care pot contine sperma si daca prin joaca voastra, alea s-au scurs in interior si tu esti in perioada fertila, da se poate sa ramai si gravida.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a deveni gravida in afara de sperma barbateasca este nevoie de inca ceva si acel ceva este cel mai important ingredient in formarea unei sarcini. Acel ceva se numeste OVUL si poate apare/se poate forma doar intro anumita perioada a ciclului menstrual, si anume doar in perioada fertila. In concluzie o fata/femeie poate ramane insarcinata NUMAI in cele 4-5 zile din preajma ovulatiei si doar daca ajunge SPERMA in vagin. Raspunsul corect il poti gasi si singura deoarece tu esti cea care stie daca joaca voastra sexuala a avut loc in acel moment al ciclului menstrual. In orice caz probabilitatea de a se forma o sarcina in urma acelui "joc sexual" teoretic este aproape imposibila. Multa sanatate.

| corbulalbrosu a răspuns:

Eu degeaba incerc sa-i explic celui numit CristiBucuresti ca debiteaza doar aberatii. Nu lua in considerare toate prostiile debitate.

| mihai69 a răspuns:

Nu; doar speriată.

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila si el avea lichid preejaculator pe capul penisului, este posibil sa fi ramas gravida.

| LoveSleep a răspuns:

Slabe șanse.
Ia-ți zborul acum, liniștită.