| Kitty_7640 a întrebat:

Buna:*Daca prietenul\prietena v-ar spune asa 'Pe cine alegi pe mine sau prietena ta\prietenul tau cel mai bun'
Nu pare a fi imatur?

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Extrem de imatur. A renunţa la un prieten adevărat doar pentru că aşa îţi spune iubitul e o mare greşeală. Dacă te desparţi de el ce faci?
Rămâi singură şi îţi dai seama ce prostie ai făcut când l-ai ales pe el.
Dacă chiar a vorbit serios când te-a pus să alegi, eu zic să te gândeşti de 2 x dacă tipul chiar te merită.

5 răspunsuri:
| AliceHappyGirl a răspuns:

Nu pare a fi imatur, ci chiar este! E pacat sa strici o frumoasa prietenie din cauza unui tip cu care nu stii cat vei fi impreuna, chiar daca la inceput totul pare roz. Si daca tinea la tine cu adevarat nu ti-ar fi cerut acest lucru, ci te-ar fi acceptat cu bune si cu rele, nevrand sa te indeparteze de persoanele dragi tie.

| jasmine11 a răspuns:

Nu mi se pare ceva imatur, daca acel prieten sau prietena te trage in jos, si incepi sa iti neglijezi iubitul/iubita, atunci chiar trebuie sa alegi

| dyyva a răspuns:

Nu mi se pare corect sa renunti la amicii tai pentru ea, adica poti sa fii si cu ea/el si sa ai si amici. daca ai prieten/ prietena asta nu inseamna ca trebuie sa te izolezi de restul lumii. dar nu trebuie sa exagerezi in a petrece prea mult cu amicii si sa refuzi mereu intalnirile cu el/ea

| anaservic a răspuns:

Sunt de acord cu @jasmine11

| aiurea231223 a răspuns:

Foarte imatur. Spune-i daca te-a intrebat asta ca tu nu esti obligat/a sa alegi intre ei 2 ca el este o parte importanta a vietii tale si ti la el dar de asemenea ti si la prietenul/na ta cmb ca a fost mereu acolo pentru tine si de asta ii esti foarte recunoscatoare si de asta ti si la el/ea foarte mult. Sincer daca nu ii ajunge si te tot bazaie cu prostia asta despartate de el sa vada ce inseamna sa alegi dar nu intre un prieten si el ci intre sentimente si ratiune ca gelozia ii chiar aiurea