| sunny77 a întrebat:

Dau funda! Sunt in clasa a 9-a si m-am indragostit de un tip din clasa mea.el a facut clasele 5-8 aici in liceu si in pauze sta mai mult cu o fata care i-a fost colega si in gimnaziu,dar nu pare sa fie mai mult decat o prietenie foarte buna intre ei,el in pauze ramanand cu noi fetele in clasa, nu pleaca cu restul baietilor afara.Am vorbit foarte putin cu el,doar cand il intrebam cum sunt unii profesori,el cunoscandu-i pe unii dintre ei.L-am surprins zilele trecute uitandu-se la mine de mai multe ori, iar eu ii zambeam ca raspuns...ieri se tot plimba pe langa banca mea fara sa spuna ceva si nu m-am uitat la el, iar azi a parut ca ma evita....Azi a venit la colega de langa mine sa o intrebe despre niste verbe la franceza la care stia deja traducerea, dar a intrebat-o pe ea si nu pe altcineva din alta parte a clasei.Nu stiu ce sa fac si va cer un sfat.Chiar il iubesc si ma gandesc doar la el.Va rog sa ma ajutati cu un sfat!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vorbeste cu el ca doar nu te manca e om nu-i dumnezeu,martian,zombi, vampir etc un salut ce faci e destul, daca e popular, frumos, cu fite feminine e mai greu, daca e timid poti incepe prin a il intreba ceva sa te ajute la teme la ceva

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Da, acea fata e o prietena si e normal, mai ales la inceput, sa stea mai mult cu ea, asta pana-si face prieteni...

Hmmm poate o place pe acea colega, grabeste-te ca ti-l fura alta!

E il iubesti, n-a trecut decat o saptamana...

Cere-i ajutorul la ceva anume, daca accepta e clar ceva bun, apoi poti sa-i ceri sa iasa cu tine sa-i faci cinste ca te-a ajutat, de acolo depinde de el, e prea mult chiar

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Poate o place pe acea fata sau doar stie ca ea se pricepe mai bine la franceza. Baga-te cu el in seama ca pana atunci risti sa ti-l ia alta cu mai mult tupeu.