| ing3rd3mon4u a întrebat:

dau fundita la cel mai bun raspuns si la restul voturi.
Special pentru Baieti. Si fetele pot raspunde.

De ce nu apreciatzi persoana de langa voi?
De ce nu apreciatzi o fata cand va iubeste mult si o faceti sa planga si o raniti in ultimul hal?

De ce va bateti joc de sentimentele sincere a unei fete?

NU TOTI SUNTETI ASA; MAJORITATEA!winking am specificat.
intreb pentru ca iubitul meu mi-a cerut pauza.si a zis ca cel mai sigur o sa se ne despartim.si tot ce ii facusem era un mic cadou. si nu l-a apreciat nici mersi nu a zis. dar asa a stiut sa imi zica ca e urat ca nu ii place. dupa aia am discutat problema. dar m'a ranit ff tare.cu unele cuvinte. a vazut ca plangeam tare.si tot mai tare ma facea sa plang.Nici macar nu a incetat sa ma mai raneasca din contra mai tare a facut'osad

Răspuns Câştigător
| justagirl1 a răspuns:

Bune intrebarile tale...(si eu ma intreb dc sunt unii baieti asa )te'ai gandit k poate din cauza distantei vrea sa va despartiti? sau poate ca el tine la tine ci nu te iubeste, si nu vrea sa te mai faca sa suferi din cauza lui.probabil k si'a dat seama k nu te merita, cine stie sunt multe motive.nu ai de unde sa stii ce ii in sufletul lui, in mintea lui...

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E nesimtit se vede, orice persoana care cere o pauza in relatie nu e normal si inseamna ca nu te mai iubeste. Am trecut si eu prin multe in viata mea si am incetat sa mai iubesc, mai bine singur cu viata inainte fara probleme amoroase. In legatura cu ID-ul nu cumva mi l-ai dat la misto? Vad ca nu intri deloc pe messenger si poti sa-mi zici uite nu vreau sa mai vorbim ca nu-ti fac nimic.

| NatureSelf a răspuns:

Uite raspunsul, avem linga noi persoane care ar merita ce oferim altora, si ei isi bat joc, acea persoana e cu tine la rau la bine, dar din cauza ca suntem oribiti de sharmul altor persoane, care sunt :fitzosi, smecheri, laudarosi, vrajesc bine, banosi, Uitam ca adevarata valoare este prietenia, si aici o vorba buna de al meu, cand ai ocazia adevarata sa ai ceva valoros, dai cu piciorul in ea, doar atunci afli cu adevarat cat de importanta este acea persoana cand e prea tarziu. Bafta

| Amelya02 a răspuns:

Acum tu plangi, peste putin timp va plange el.pentru ca isi va da seama tarziu ce ai insemnat tu si cat de batut in cap a fost. Asta este la ordinea zilei.nu apreciem ce avem langa noi, pana nu pierdem acel lucru.Ar trebuii sa te desparti de el pentru ca nu te merita, oricum tot la tine se va intoarce. Fii orgolioasa!happy

| MishikiCrisy a răspuns:

Sa stii ca cine se comporta asa inseamna ca nu o merita pe persoana respectiva! Iar el sigur nu te merita! Nu e de nasul tau! Asa ca singura fata care se va potrivi cu el va fi varianta lui feminina (adica cea ca el). Nu mai plange si cauta pe cineva bun la suflet si care sa te mierite!
Iar ca sa te simti mai bine, uite niste melodii care te pot ajuta, la unele sa fii atenta la videoclip: http://video.alege.net/......oclip.html http://www.youtube.com/watch?v=3yW13T2sfKg http://www.youtube.com/watch?v=ZAqiMCp9zrI
http://www.youtube.com/watch?v=ypit0NcNV-8
Funda daca am fost de ajutor!

| oanaoana23 a răspuns:

Draga mea, nu ai de ce plange, imi pare rau ca i trecut prin asa ceva, dar prietenul tau e prea prost si nu te merita. eu daca eram in locul tau ii dadeam una si plecam.nu se merita sa pui sentimente pentru niste tampiti

| Purec a răspuns:

Offf.Nu inteleg de ce trebuie sa generalizezi asa. Eu nu inteleg de ce toata lumea arunca pe baiat vina fara sa cunoasca macar situatia. Este o relatie dintre doua persoane si doar ei stiu adevarul.Nu zic ca noi baietii nu suntem mai nesimtiti, asta e adevarat. Dar tu inainte sa te apuci sa scrii aici pe TPU, ar fi fost nevoie macar sa te pui un pic in locul lui. Sa te gandesti oare ce l-ar fi putut face sa reactioneze asa? Adica un baiat nu te paraseste de bine ce ii e nu? Nu cred eu ca exista o persoana care sa zica " vai ce bine imi e in relatia asta, hai sa o parasesc". Deci ceva se intampla, si nu trebuie sa arunci vina pe el doar ca sa gasesti un motiv. Iubirea nu e ceva asa de simplu sa stii, iar chiar si daca a gasit o alta fata, este dreptul lui sa se duca la ea. Uneori chiar si iubirea aia fara limita care o aratati voi fetele poate sa il faca pe un baiat sa va paraseasca.

| ing3rd3mon4u explică (pentru Purec):

Buna. Te'ai gandit ca eu niciodata nu l'am ranit.si nici nu i'am zis cuvinte care iti rup inima?
numai gandindu'ma lasa sa stiu numai eu cum e sa simti asta.sa ii fie lui bine. de ce sa simta ce am simtit eu? mi-a zis ca si'ar fi dorit sa nu il fii iubit atat de mult.

:-

| nicolaenistor a răspuns:

Ie baieti intre baieti... mai incearca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai la baieti le place sa vaneze in mod constant (nu mai pun ghilimele acolo unde conside c-ar fi necesare, pur si simplu mi-e lene). E un prostanac prietenul asta al tau si-mi pare rau pentru tine. Ia-ti cadoul inapoi si da-l la altul, sau fratelui tau, gasesti tu pe cineva. Pune-ti bocancii (cizmele)-n picioare si mergi afara sa te dai pe gheata. Eu asa m-as mai juca in zapada aia... bafta multa!

| ing3rd3mon4u explică (pentru anonim_4396):

Nu am frate.nu am amici.am renuntat la toti amici pentru el:-

| anonim_4396 a răspuns (pentru ing3rd3mon4u):

Da-l la tati. Sper sa n-o dau in bara si cu asta. Pai si suna-ti fostii prieteni/prietene si reia legatura. Cere-ti scuze, cei care sunt de calitate vor intelegge si cu asta basta. Nu se merita sa suferi nici o secunda, asa ca nu mai pierde timpul si reia legatura cu toti prietenii pe care i-ai sacrificat. Bafta multa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi pare ca esti nitel plangacioasa. Si nitel credula. Si nitel debusolata. Si nitel enervant de insipida. Deci tot atatea motive ca un baiat sa se plictiseasca de tine rapid, dupa ce te-a luat de fraiera. Orice baiat, pana la urma, instinctiv, cauta o partenera care sa il domine nitel intelectual, sa fie, cum s-ar zice, sarea si piperul. Daca vroia un catelus de companie, gasea la PetShop.
Asa ca da-le in ma*sa de lacrimi! Ia pune tu mana si creaza-ti propria personalitate. Asa cum o fi ea, buna sau rea, dar sa fie a ta. sa fi tu insati, sa ai incredere in tine, sa radiezi siguranta. Si apoi sa vezi ce schimbare vei gasi si in viata ta.
Cauta sa-ti faci desi o gasca de amici buni, atrasi de afinitati comune, cauta-ti si tu afinitatea care te defineste si cizeleaz-o, si odata si odata tot vei gasi pe cineva compatibil, care sa nu te trateze ca pe un obiect erotic. Ai inteles ideea?