| anonim_4396 a întrebat:

De cand am inceput clasa a 8-a in toamna aceasta am inceput sa ma apropriu mai mult de o fata din clasa.Am inceput sa vorbim mai mult,sa ne cunoastem mai bine, etc...Am avut momente cand ne intelegeam extraordinar de bine si dupa aceea nu mai vorbeam vreo 2-3 saptamani pur si simplu.La inceput am vorbit cam o luna si ne spuneam: (my)love,darling,iubire,schatzii(forma de alint in limba germana, ce inseamna comoara) s.a.m.d. Apoi nu stiu cum a aflat ca cica mi-ar placea de prietena mea cea mai buna(care este si a ei) si nu am mai vorbit o perioada.In perioada aceasta era mai distanta cu mine, in sensul ca nu ne mai luam in brate nu mai vorbeam ca inainte. Dupa 2-3 saptamani am inceput sa vorbim din noua asa si sa ne intelegem la fel de bine.Totul a continuat asa pana acum vreo 2 saptamani cand am fost in excursie.Atunci am mers in camera la alte fete, care nu erau "cuminti". Aveau vodka si tigari.Am baut si eu niste de vodka si am fumat o tigara.Apoi doua dintre fete au inceput sa ma sarute si ma pipaiau. Apoi au dat pe toata lumea afara si am ramas doar eu cu ele.Am facut ceea ce am facut si inainte, dar si-au mai dat si sutienele jos.Am facut un fel de preludiu. Dupa un timp ceilalti colegi au devenit cicalitori si au tot batut la usa spunand ca vine profesorul si m-am enervat intr-un final si am plecat la aceasta fata(despre care e vorba) in camera.Acolo mai era prietenul meu cel mai bun, ea si prietena ei.Am povestit ce am facut in camera cealalta si a devenit foarte distanta in acea seara.Si parea geloasa.Prietena ei a spus ca eu si colegul meu sa dormim la ele in camera.Erau 2 paturi.Cand m-am pus la ea pe pat s-a ghemuit toata intr-un colt al patului ca si cum i-as face ceva.Cred ca era geloasa si/sau dezamagita.Si i-am zis sa se intinda.Ea mi-a zis ca nu ii este somn. Dupa vreo 5 minute am plecat la mine in camera. Urmatoarea zi am intrebat-o daca a mai stat mult dupa ce am plecat eu si a zis ca a adormit pe loc.Deci a mintit ca nu ii era somn.Acum nu mai e asa distanta cu mine, e la fel ca inainte.Intr-o zi a facut un meme(imagine) in care era vorba ca eu vreau sa fiu cu ea impreuna.Acum imi tot zice ca ii e dor de mine deoarece sunt plecat din oras.Din aceste puncte de vedere cred ca ma place,dar la scoala zice de fata cu mine ca a vorbit cu x si y si mi-a zis un coleg ca a vazut in mesajele ei ca a chemat-o cineva in oras,nu mai stiu daca a acceptat.O data i-am zis colegei mele sa ii zica ca a vazut cum vorbim si daca ma place.Ea a spus ca tot eu ii scriu primul,ceea ce nu este adevarat, tot ea imi scrie.Si apoi a urmat prima pauza in care nu am mai vorbit.
Voi ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| teosbeos a răspuns:

Daca o placi spune-i ce simti si intreab-o daca vrea sa fiti impreuna, eu cred ca te place si se poate ca in seara din excursie sa fi fost geloasa. ''dar nu putem fi siguri'' asa ca intreab-o char tu. apropo raspunsul de mai jos ''Esti un norocos happy'' char n-ai inteles ce vrea sa zica''? sa iti traduc?

| asdfghjklasdfghjklqwertyuiop a răspuns (pentru teosbeos):

Nu trebuie sa imi traduci. Vroiam sa imi zica mai detaliat cum sta treaba.Mersi pentru raspuns

| teosbeos a răspuns (pentru asdfghjklasdfghjklqwertyuiop):

Scuze ma amuzam si eu.

| teosbeos a răspuns (pentru asdfghjklasdfghjklqwertyuiop):

Sper ca ti-am fost de ajutor
si sper sa clarifici situatia.

| asdfghjklasdfghjklqwertyuiop a răspuns:

PS: Am aflat ca mie imi zice replici care le spune doar baietilor pe care ii place.Din cate vad eu nu ii abordeaza si pe ceilalti baieti din clasa la fel ca si pe mine.